Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

TÝDEN VĚDY A TECHNIKY / AUTORSKÉ ČTENÍ

Autorské čtení v rámci Týdne vědy a techniky s názvem "Tam, kam dosud nikdo nevkročil: Když věda potkává science fiction" se uskuteční v Českém centru Praha 2. listopadu od 17.00.

 

 

TAM, KAM DOSUD NIKDO NEVKROČIL: KDYŽ VĚDA POTKÁVÁ SCIENCE FICTION

Bioložka, popularizátorka vědy a spisovatelka science fiction Julie Nováková přečte ukázku ze své antologie Terra nullius a zahájí diskusi o tom, kde se setkávají věda a její fiktivní protějšek ve sci-fi. Je dnes kolonizace Marsu či Měsíce spíše science fiction nebo skutečnost? A co nám sci-fi může říct o proměnách samotného lidstva?

Julie Nováková

Narodila se roku 1991 v Praze, píše romány a povídky a studuje biologii na Přírodovědecké fakultě UK. Publikovala sedm románů a více než třicet povídek v časopisech a antologiích. V tomto roce v edici Evropská space opera vyšla science-fiction trilogie Blíženci: Prstenec prozření, Elysium a Hvězdoměnci, a kromě ní také antologie Terra nullius plná výjimečných povídek od domácích autorů. Jako členka instruktorského týmu je zapojena do projektu Writing Workshop, kde se podílí na výuce tvůrčího psaní v českém i anglickém jazyce.

Julie Nováková získala Cenu Českých center na mezinárodní soutěži FameLab 2016 v České republice. Porotu zaujala svým vystoupením "Skuteční mistři manipulace". Tato cena ji přináší roční spolupráci s Českými centry v zahraničí na popularizaci vědy včetně rezidenčního pobytu na některé z evropských poboček. 

Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách autorky zde.