Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

CHCETE VĚDĚT, PROČ O VÁS NOVINÁŘI NEPÍŠOU?

Celkem dvakrát během listopadu České centrum Praha nabídne kreativní workshop s přední českou kulturní zpravodajkou Juditou Matyášovou a PR manažerkou Zlatou Jílkovou. Rezervace nutná.

 

Absolvovali jste kurzy PR a pořád nevíte, jak to chodí v praxi? Novinářka Judita Matyášová a PRistka Zlata Jílková vám poradí, co novináře zajímá. Jaké podklady končí v koši a proč! Díky nim se vyznáte v mediální džungli.

Workshop Chcete vědět, proč o vás novináři nepíšou? bude probíhat v těchto termínech:

10. listopadu, 9.00 – 13.00
30. listopadu, 9.00 – 13.00
15. prosince,  9.00 – 13.00

Pro koho je kurz určený:

pro zástupce kulturních a neziskových organizací,
pro všechny, kteří potřebují, aby se o tom, co dělají, dověděli ti správní lidé,
pro ty, které jejich osobní příběh a skvělá práce odliší od konkurence.

Jaký přínos pro vás kurz bude mít:

Doručíte informace o vás tomu správnému novináři!
Najdete, uchopíte a dokážete nabídnout svůj osobní příběh tak, aby novináře zaujal,
Dokážete napsat kvalitní tiskovou zprávu.

Obsah kurzu:

Díky kombinaci dvou lektorek - novinářky a PRistky - získáte maximum informací z obou stran barikády,
Odhalíte, jak pracovat s novináři k oboustranné spokojenosti,
Zkusíte si, jak během dvou minut přesvědčit novináře o tom, že to, co děláte, je přesně to, o čem chce napsat!

Partnerem workshopu jsou Česká centra.
REGISTRACE NUTNÁ! Přihlášky naleznete zde.

Lektoři:

 Zlata Jílková je majitelkou komunikační agentury Seen Media, která se specializuje na Public relation. Téměř deset let staví mediální komunikaci menším i větším firmám, divadlům, knižním nakladatelstvím, hudebním festivalům, komerčním subjektům i osobnostem naší země. Díky příběhům, které se skrývají za prací každého z nás, se jí daří dostávat majitele firem a jejich práci přesně do těch médií, které jsou pro ně určené. O jejich klientech si můžete přečíst v Instinktu, Mladé Frontě Dnes, Forbesu, Lidových novinách, Reflexu nebo je vidět v televizích či slyšet v rozhlase. Deset let pracovala v českých médiích jako novinářka a rozhlasová reportérka. Její hlas jste mohli slyšet z rádií Impuls, Frekvence 1 či z Českého rozhlasu. Moderovala Snídani s Novou. Vystudovala mediální komunikace na UTB ve Zlíně a absolvovala studijní pobyt v Galway Culture Institutu v Irsku. Dodnes spolupracuje s některými médii, do kterých občasně dopisuje. Ráda cestuje, čte, běhá a poznává nové kultury a zajímavé lidi.

Judita Matyášová patří mezi přední české novinářky a publicistky. Třináct let pracuje v Lidových novinách a specializuje se na kulturu. Píše rozhovory a texty o kulturních událostech, neziskových a vzdělávacích organizacích. Dlouhodobě se věnuju vyhledávání příběhů Čechů, kteří odešli nebo emigrovali v první polovině 20. století. Na toto téma napsala knihu Přátelství navzdory Hitlerovi a scénář k filmu Na Sever.