Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

TAKE AWAY SOFIA

Výstava současného bulharského designu TAKE AWAY SOFIA / New identity for souvenirs through design / v galerii Českého centra Praha od 26. října do 19. listopadu 2016.

Take Away Sofia představí prototypy nové identity suvenýrů z bulharského hlavního města Sofie. Produkty  vytvořilo osm plodných a talentovaných návrhářů z  oblasti grafického a produktového designu, módy, ilustrace a tvorby šperků.

Současný stav řady suvenýrových produktů v Sofii je stereotypním odrazem forem a myšlenek vytvořených před mnoha lety s nedostatečným odkazem k modernímu designu. "Ačkoliv jsou tyto suvenýry důležitou součástí národní tradice, je velmi důležité prezentovat nové přístupy k tématu," říkají kurátoři projektu ze Studia Komplekt.

Studio Komplekt je reprezentováno kreativním týmem kulturního managementu. Vypráví příběhy a představuje současné trendy designu, umění a architektury prostřednictvím publikací, výstav i on-line. Komplekt podporuje bulharskou vizuální kulturu a  chce posílit spojení mezi kreativními průmysly, obchodem, kulturními institucemi a publikem i spotřebiteli.


 

Výstava je konaná v rámci výběrové přehlídky designu a módy Designblok 2016.