Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás

Vázy Ronyho Plesla na výstavě CONNECTING: NEW YORK, PRAGUE, SEOUL, Foto: Jaroslav Kvíz

Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a aktivně podporují  vnímání ČR ve světě jako moderní a kreativní země s bohatou kulturní tradicí. Jsou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR (MZV)  zřízenou pro propagaci České republiky v zahraničí. Jsou členem Evropského sdružení národních kulturních institutů (EUNIC). Jejich síť představuje 22 Českých center v zahraničí na 3 kontinentech

 

Více o Českých centrech včetně strategie na 2016-2019 naleznete ZDE.

Galerie Českých center působí v prostorách budovy MZV ČR v Rytířské ulici od roku 2006.  Představuje veřejnosti zejména projekty, které putují po Českých centrech ve světě, a spoluorganizuje mezinárodní výstavy za reciproční možnost vystavování českých umělců v galeriích světových metropolí. Spolupracuje se zahraničními kulturními instituty a zastupitelskými úřady působícími v ČR. Pořádá výstavy, odborné diskuse a další akce, které v loňském roce vidělo tisíce návštěvníků.

Galerie Českých center je prostorem vzájemného setkávání a propojování kultury, kreativity, národní identity, ale také obchodu a proexportních aktivit naší země. Nabízí prostor začínajícím i renomovaným umělcům, kreativním startupům i tradičním obchodním značkám, turisticky atraktivním místům i méně známým lokalitám.

Za dobu naší existence jsme uspořádali přes 750 tématicky a žánrově různorodých programů a přivítali v našich prostorách více než 110 000 návštěvníků. Pravidelně se zapojujeme do velkých projektů, jako jsou Designblok, KomiksFEST, festival Jeden svět ap.

GALERIE ČESKÝCH CENTER  
PONDĚLÍ 11:00 - 18:00
ÚTERÝ 11:00 - 18:00
STŘEDA 11:00 - 18:00
ČTVRTEK 11:00 - 18:00
PÁTEK 11:00 - 18:00
SOBOTA  11:00 - 17:00
VSTUP NA VŠECHNY NAŠE AKCE JE ZDARMA!

 


 


 


 

 

 

 

 

 


Naši partneři