Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás v médiích

Čeští designéři navrhli panenky pro aukci UNICEF

Článek představuje prezentaci aukce panenek navržených významnými českými osobnostmi, která se odehrává v Českém centru Praha. DesignMagazin.cz, 5. 11. 2016.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve čtvrtek 10. listopadu proběhne v Českém centru Praha benefiční aukce UNICEF 2016, do které přední čeští architekti, designéři, módní návrháři, umělci a další známé osobnosti navrhli unikátní panenky. Výtěžek z aukce půjde na podporu očkovacích programů pro děti. 

“Rádi bychom Vás pozvali na představení panenek vytvořených předními českými designéry a známými osobnostmi pro benefiční aukci UNICEF 2016. Akce se koná 10. listopadu 2016 od 11 hodin. v Českém centru Praha (Rytířská 31, Praha 1) a proběhne za účasti patronky projektu, oděvní designérky Liběny Rochové, ředitelky UNICEF ČR Pavly Gomba, herečky Simony Stašové, spisovatelky Barbary Nesvadbové, návrhářky Tatiany Kovaříkové a dalších osobností,” zve na akci Miroslav Ledvinka z organizace UNICEF.

Charitativní panenky pro UNICEF: Burda Style a Marie Imbrová Charitativní panenky pro UNICEF: Arnošt Goldflam a Petr Kalouda Charitativní panenky pro UNICEF: Martha Elefteriadu a Simona Stašová Charitativní panenky pro UNICEF: Vlastimil Harapes a Markéta Fialová

Pro letošní rok navrhli panenky do aukce Jitka Čvančarová, Josef Dvořák, Martha Elefteriadu, Markéta Fialová, nadace Generali, Burda Style, Arnošt Goldflam, Vlastimil Harapes, Marie Imbrová, Eva Jiřičná, Petr Kalouda, Tatiana Kovaříková, Kateřina Lubovská Smolíková, Barbara Nesvadbová, Rony Plesl, Tereza Pokorná & Jitka Pikalová, Liběna Rochová, Jan Saudek, Simona Stašová, Pavel Šporcl, Robert Vano, Michal Viewegh, Karel Voříšek & Markéta Houštecká.

Charitativní panenky pro UNICEF: Barbara Nesvadbová a Karel Voříšek & Markéta Houštecká Charitativní panenky pro UNICEF: Kateřina Lubovská Smolíková a Pavel Šporcl Charitativní panenky pro UNICEF: Josef Dvořák a Michal Viewegh Charitativní panenky pro UNICEF: Eva Jiřičná

Z pohledu designu je rozhodně zajímavá panenka designéra Ronyho Plesla z broušeného skla, panenka módní návrhářky Tatiany Kovaříkové a panenka architektky a designérky Evy Jiřičné. Vyvolávací cena panenek bude 3 000 českých korun a výtěžek podpoří očkovací programy, které každoročně zachrání životy tří milionů dětí.

 

---
Celý článek naleznete zde.
Autor článku: Ondřej Krynek.
Autoři fotografií: Zbyněk Riedl, Petr Vágner a Anna Pleslová.