Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás v médiích

Dnes po setmění se v Karlíně čte. Ovládne ho Noc literatury

Mladá fronta DNES, 11. 5. 2016

KARLÍN Desátý ročník Noci literatury se uskuteční dnes na různých místech Karlína. Koná se v předvečer zahájení veletrhu a literárního festivalu Svět knihy.

Akce, při níž herci a další známí lidé čtou úryvky z knih současných evropských autorů, začne v 18.00 na jedenadvaceti místech a potrvá do 23.00. Lidé se mohou zaposlouchat do čtení herců Jany Strykové, Jaroslava Plesla, Simony Babčákové, Romana Zacha, Ondřeje Pavelky a dalších. Ti vystoupí v prostorách Negrelliho viaduktu, Galerii Litera, Kavárně Kočičí, Karlín Studios, Aerohouse, v Českém rozhlase – studiu A a na dalších místech.

„Každá z jedenadvaceti účastnických zemí představí jednoho svého autora v novém českém překladu. Noc literatury je stejně jako veletrh Svět knihy zaměřena na severskou literaturu, vstup na čtení je zdarma,“ uvedla Petra Jungwirthová, mluvčí hlavní pořádající organizace Česká centra.

Foto popis| Literatura v podzemí Vloni hostily pražskou část Noci literatury Dejvice. Například v podzemním krytu z 2. světové války na tamním nádraží četl Jaromír Meduna. Letošní Noc literatury se uskuteční ve stejný den na 50 místech České republiky. Připojí se také Budapešť, Londýn, Madrid, Moskva, Dublin, Banská Bystrica a další evropská města.

---
Zdroj: Mladá fronta DNES | 11.5.2016 | Rubrika: Praha | Strana: 14 | Autor: (ČTK)