Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás v médiích

Finové vystavují v Českém centru

Článek o výstavě devíti finských umělců ze sdružení Forum Box v Helsinkách. Prosperita Madam Business, 7. 1. 2016.

Česká centra připravila výstavu současného finského umění, kterou mohou návštěvníci galerie v Rytířské zhlédnout do 16. ledna 2016. Díla mladých finských umělců jsou v prestižních prostorách galerie Českého centra Praha k vidění od listopadu loňského roku; tvorba „seveřanů" totiž přitahuje pozornost odborníků i široké veřejnosti od samotného začátku výstavy. Nabízí kontroverzní díla mladé umělecké skupiny Forum Box, tvořené devítkou vysoce talentovaných umělců. Kaisaleena Halinen, Emma Helle, Markus Kåhre, Juhana Moisander, Vesa-Pekka Rannikko, Tommi Toija, Samppa Törmälehto, Antti Oikarinen a Ilona Valkonen se věnují sochařství, uměleckým instalacím, videoartu a malbě. Současně mezioborově zasahují do každé z disciplín.

Finské umělecké sdružení bylo založeno sochařem Kainem Tapperem (1930-2004) v roce 1996 a jeho cílem je stát se prostorem, který je otevřený všem formám uměleckého vyjádření. Česká centra nabídla výstavní prostor jako formu reciproční spolupráce s tím, že finský partner Forum Box poskytne v roce 2017 adekvátní prostor v centru Helsinek pro výstavu českých umělců.
Výstavu připravilo umělecké sdružení Forum Box a České centrum Praha s podporou Frame Visual Art Finland a The Arts Promotion Centre Finland.

Organizátor výstavy: Česká centra

Adresa: České centrum Praha, Rytířská 31, Praha 1

Otevírací doba Českého centra Praha: 
PO - PÁ 11-18
SO 11 - 17

Výstava trvá do 16. ledna 2016

www.czechcentres.cz

---

Celý článek naleznete zde.