Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás v médiích

Noc literatury v Praze. Organizátoři slibují ojedinělou atmosféru

Pozvání na Noc literatury, která se dnes koná v Dejvicích a v Bubenči. Týden, 13. 5. 2015

V pražských Dejvicích a v Bubenči se ve středu 13. května uskuteční Noc literatury. Devátý ročník patří mezi nejrozsáhlejší, co se týče počtu čtecích míst i množství známých herců, kteří se stanou součástí této literární události. Iniciátorem a hlavním organizátorem mezinárodní akce jsou Česká centra. 

Mezi místa, kde bude probíhat čtení, patří například Dejvické divadlo, galerie Národní technické knihovny nebo kryt z druhé světové války pod nádražím Praha-Dejvice. Událost však nebude probíhat pouze v Praze, ve stejný den a čas se Noc literatury uskuteční na dalších šestatřiceti místech Česka a připojí se i desítky evropských měst, jako například Londýn, Madrid, Moskva nebo Kyjev.

Také herecké zastoupení bude na letošní Noci literatury bohaté. Akce se zúčastní Ivan Trojan, Jiří Mádl, Zdena Hadrbolcová či Vanda Hybnerová.

Noc literatury svým návštěvníkům slibuje ojedinělou a nenapodobitelnou atmosféra, která je však rok co rok jiná. "V první řadě je to dáno úplně novými překlady, které se od těch předchozích liší. Velkou roli však hraje také naše snaha o maximální propojení profilu vybraného úryvku s charakterem čtecího místa," říká Zdeněk Lyčka, ředitel úseku strategie a rozvoje Českých center a ředitel Českého centra Praha.

 

---
Článek naleznete zde.
Autorka: ČTK
Autor úvodní fotografie: ČTK , David Konečný