Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás v médiích

Přečtěte si nejlepší ódy na Prahu roku 2016: Projekt 100 slov v Česku

Blesk.cz, 17. 11. 2016.

Ódy na hlavní město Česka pělo přes 400 Pražanů. Dvanáct nejlepších textů projektu 100 slov si teď můžete až do 26. listopadu pročíst v Českém centru Praha v Rytířské ulici 31. Stu nejlepších tvůrců byl jejich stoslovný příběh otištěn v knize.

Výstava dvanácti vítězných textů a doprovodných ilustrací soutěže PRAHA VE 100 SLOVECH a představení publikace s nejlepší stovkou. Výstava dvanácti vítězných textů a doprovodných ilustrací soutěže PRAHA VE 100 SLOVECH a představení publikace s nejlepší stovkou. Výstava dvanácti vítězných textů a doprovodných ilustrací soutěže PRAHA VE 100 SLOVECH a představení publikace s nejlepší stovkou.

Projekt Sto slov slavil v Česku premiéru. „Soutěž vychází z konceptu, který vznikl v Santiagu de Chile v roce 2001. Na evropském kontinentě byla poprvé organizována v roce 2014 v Budapešti. V letošním roce se pak realizovala v rámci hlavních měst Visegrádské skupiny,“ prozradila tisková mluvčí projektu Kateřina Bajo.

Cílem soutěže bylo vzbudit u lidí zájem o kulturní dění v městě, ve kterém žijeme. Účastníci soutěže tak měli jasné zadání. Napsat text, který bude mít spojitost s metropolí a zároveň nepřekročí hranici sta slov.

„Bylo možné napsat i text kratší,“ vysvětlovala pravidla Bajo. „Obdrželi jsme celkem 407 soutěžních textů, každý autor mohl poslat do soutěže maximálně 5 textů, ovšem tuto možnost většina autorů nevyužila,“ svěřila. 

 

---
Celý článek naleznete zde.
Autor článku: Efo.