Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás v médiích

Václav Havel znovu promlouvá skrze výstavu Politika a svědomí

Euro Zprávy.cz, 22. 4. 2016.

 

Praha - V Praze  byla zahájena výstava, která připomene nedožité osmdesáté narozeniny  Václava Havla. Výstava vznikla za podpory Ústavu pro studium totalitních režimů ve spolupráci  s Českými centry  a Knihovnou Václava Havla.

Výstava Václav Havel. Politika a svědomí
FOTO: www.ustrcr.cz

 Návštěvníci naleznou na 26 panelech slavné i méně známé myšlenky z Havlových textů nebo veřejných projevů. Citáty a výroky jsou doprovázeny fotografiemi , které zdůrazňují naléhavost výzev. Z mnohých z nich i v současnosti čiší překvapivá síla.

Autorem koncepce je Jan  Hron a o výstavě říká: „Výstava se poskládala víceméně sama. Se znalostí Havlových textů člověka brzo napadne, kam a pro co sáhnout. Při přípravě byla zároveň důležitá i jistá dávka odvahy. Havla často považujeme za neškodnou součást minulosti. Jenže mnohé z toho, co napsal či řekl, dráždí do dneška, může  to dokonce pro leckoho představovat politicky výbušný materiál."

Po skončení pražské premiéry se výstava bude přesouvat do Českých center v zahraničí, kde ji bude doprovázet bohatý program  jako divadelní představení, filmové projekce, přednášky historiků či besedy s pamětníky. Výstavu Václav Havel. Politika a svědomí je možné navštívit v Českém centru v Praze do 7. května. 

---
Celý článek naleznete zde.
Autor: Jitka Kameníková, EuroZprávy.cz