Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.4.2010 - 6.6.2010

ARCHITECTURE & INCLUSION / DOPORUČUJEME!

České centrum Praha si vás dovoluje pozvat na výstavu ARCHITECTURE & INCLUSION, která je k vidění v Galerii Josefa Fragnera od 14. 4. 2010 do 6. 6. 2010.

Projekt Architecture & Inclusion prezentuje současnou evropskou architekturu reflektující sociální témata ve společnosti v 21. století. Výstava je společným projektem sdružení kulturních institutů států Evropské unie - EUNIC, Galerie Jaroslava Fragnera a kulturních institutů či velvyslanectví, v rámci kterého představí 10 zemí různé přístupy a perspektivy, možná řešení a nápady v oblasti sociální a kulturní inkluze a integrace. Vyjadřuje naši účast a zájem na rozvoji městského a sociálního prostředí v Evropě, může položit nové základy pro další navazování kontaktů mezi evropskými architekty, kteří pracují na projektech vztahujících se k tomuto tématu.

Projekt vznikl v rámci Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení. Vystavující zeměmi jsou Portugalsko, Nizozemí, Velká Británie, Německo, Rakousko, Norsko, Česká republika, Slovensko, Rumunsko a Švédsko. Doprovodný program k výstavě zahrnuje přednášky, prezentace, debaty a workshopy.

Text: EUNIC
Foto: Moov, Gonçalo Prudêncio, Portugalsko

 

Místo konání:

Galerie Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1

Datum:

Od: 14.4.2010
Do: 6.6.2010

Organizátor:

EUNIC, Galerie Jaroslava Fragnera


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala