Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.7.2012 11:00

ARTVARK CLINIC / BOHEMIA JAZZ FEST

Přijďte se k nám podívat, jak funguje jazzový band a nahlédněte do zákulisí tvorby holandského Artvark Saxophone Quartetu.Součást jazzového festivalu BOHEMIA JAZZ FEST!

Dozvíte se, jakou roli hraje barytonový, tenorový a altový saxofon; členové kvartetu se s vámi podělí o zkušenosti ze spolupráce s jazzovými legendami Peterem Erskinem a Doudou n’Diaye Rosem.  Nebude chybět ani jam session s fanoušky Artvark Saxophone Quartet. VSTUP ZDARMA.

BOHEMIA JAZZ FEST se stal v krátkém čase jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů v Evropě. Časopis Downbeat ho dokonce uvádí, jako jednu z nejvýznamnějších světových kulturních akcí.

Festival založil v roce 2005 uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka, který chtěl představit a propagovat špičkový světový jazz v České Republice. V roce 2010 festival přilákal více než 70.000 jazzových fanoušků na historická náměstí po celé zemi, s významným ekonomickým dopadem.

Na všech "open-air " koncertech hrají světoví hudebníci na velkolepých, středověkých naměstích. Všechny koncety jsou zdarma.

Díky sponzorům, mecenášům a podporovatelům, Bohemia Jazz Fest se stal více než jen další hudební festival. Je to letní rituál, kde se scházejí jazzoví fanoušci z celé střední Evropy v České Republice, aby slyšeli a viděli ty největší světové jazzové interprety - a zcela zdarma. 

Více o festivalu se dozvíte ZDE.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

13.7.2012 11:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala