Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.11.2012 - 1.12.2012

BARVOLAM

Ve spodním prostoru Českého centra vystaví sdružení Inventura díla českých i zahraničních handicapovaných umělců. Od 8. listopadu do 1. prosince.

V novém spodním prostoru Českého centra Pod Prahou vystaví sdružení Inventura pod názvem BARVOLAM / 3x Z ADF díla českých a irských handicapovaných umělců. BARVOLAM, který bude k vidění od 8. listopadu do 1. prosince, doplňuje listopadovou výstavu Českého centra Praha FRÉMOK - přehlídku výsledků spolupráce  zavedených a handicapovaných komiksových umělců z Belgie.  
Oba projekty se zabývají otázkami jako "Co to je umění? A co to je inteligence? Co je kreativita? Rovná se kreativní člověk inteligentnímu člověku? Je správné dát někomu nálepku „mentálně postižený“, když se přitom díváme jenom na to, co nezvládá a ignorujeme to, co dokáže?" 
Občanské sdružení Inventura vidí umění a média jako nástroj pro inkluzi lidí s mentálním hendikepem ve společnosti.
BARVOLAM prezentuje tvorbu těchto současných i dřívějších účastnic a účastníků dílny: Jiřina Hlavatá, Šárka Hojaková, Pavla Koberová, Aleš Koudela, Lenka Křivanová, Marie Kůsová, Zdenka Líbalová, Lucie Mudrončeková, Vladimíra Müllerová a Lidmila Sommerová. 
Vedle toho bude prezentováno pod názvem 3x z ADF dílo tří umělců ze Severního Irska, které spojuje to, že je podporuje organizace Art and Disability Forum (Fórum pro umění a hendikep). ADF je jedna z organizací, které s Inventurou spolupracují v rámci mezinárodního projektu „Cestou umění /Guide us into Arts“.  Projekt je zaměřený na sdílení informací, metod a přístupů v oblasti expresivní práce (divadelní, taneční a hudební) lidí s postižením a divadelních, tanečních a hudebních profesionálů. Spolupracuje v něm 9 organizací z různých evropských zemí.

Vernisáž výstavy se odehraje v rámci Normálního festivalu 7. 11. v 18:00 v Českém Centru Pod Prahou.

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 8.11.2012
Do: 1.12.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala