Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.1.2011 16:00 - 18:00

BOJOVALI NA VŠECH FRONTÁCH

České centrum Praha Vás ve spolupráci s občanským sdružením MAGEN zve na setkání s židovskými vojáky a odbojáři 2. světové války, které se uskuteční 27. ledna 2011 od 16:00.

 

Beseda proběhne u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. 

Občanské sdružení MAGEN pro tuto příležitost přichystalo druhé a rozšířené vydání knížky Bojovali na všech frontách.  Dvacet osobních vzpomínek, které byly zaznamenány v letech 2006 – 2010, dokládají pestrost osudů československých Židů, ať již bojovali u Danquerku, Dukly, Sokolova, Tobruku, nebo se zapojili do domácího odboje.  

V rámci odpoledního setkání v galerii Českého centra Praha bude připraven krátký oficiální program. Ukázky z knihy přečte herec Ondřej Vetchý.

Občanské sdružení MAGEN je založeno za účelem podpory a rozvoje židovských obcí a organizací v duchu demokracie a plurality. Aby tak byla zajištěna kontinuita židovského života v České republice ve smyslu tradic, tolerance a důrazu na židovskou výchovu. K naplnění svých cílů Sdružení spolupracuje se státními orgány a organizacemi i s představiteli židovských komunit v ČR i v zahraničí.

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

27.1.2011 16:00 - 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala