Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.10.2012 18:30

ČEŠI V SARAJEVU - SARAJEVO V ČECHÁCH

Prezentace dvou knih, které reflektují vliv české menšiny v Sarajevu. Za podpory Velvyslanectví Bosny a Hercegoviny v ČR a Velvyslanectví ČR v Bosně a Hercegovině.

Rok 2012 je rokem dvou souvisejících jubileí: 120 let od začátku stěhování Čechů do Bosny a Hercegoviny a 20 let od vzrůstu počtu přistěhovalců z Bosny a Hercegoviny do Čech. Dvojité výročí má připomenout vzájemný přínos expatských komunit obou národů – například v BaH se přítomnost Čechů vnímá jako důležitý impuls pro europeizaci země.

V Českém centru Praha budou u této příležitosti 18. 10. představeny dvě tematicky spřízněné knihy: Lexikon Sarajeva a Adresář sarajevských Čechů z roku 1913. „Adresář je svědectvím o existenci početné a dobře organizované české menšiny, která pozitivně ovlivnila vývoj Sarajeva a Bosny a Hercegoviny ve všech sférách společné existence,“ říká iniciátorka projektu Zvjezdana Marković.

Hostem večera bude Valerian Žujo, autor Lexikonu. Akce se koná za podpory Velvyslanectví Bosny a Hercegoviny v Praze a Velvyslanectví ČR v Sarajevu.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

18.10.2012 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala