Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.10.2012 - 26.10.2012

ČESKÁ CENTRA A DESIGNBLOK 2012

V rámci Designbloku 2012 můžete v Českém centru Praha vidět výstavu finského plakátu AD HOC! a ve Šporkovském paláci výstavu FASHION ROAD.

Česká centra v rámci Desigbloku 2012 představí dva významné projekty. Prvním je FASHION ROAD: DIALOGUE ACROSS BORDERS,

Evropský projekt podpořený z fondů EU pořádaný v rámci tzv. Východního partnerství se zaměřuje na současnou módní tvorbu ve vztahu ke kulturní tradici a národní identitě zúčastněných zemí. Partnerskou  zemí je Arménie.  Spolu s Českou republikou  přijaly účast rovněž další země Evropské unie: Dánsko, Německo, Rumunsko, Velká Británie. Výstava se skládá z  dvaceti  modelů instalovaných na stříbrných figurínách.

Českou republiku zde reprezentuje známý  módní návrhář Pavel Ivančic, expertní poradce za Českou republiku je Liběna Rochová.  Inspirací pro vznik modelů Pavla Ivančice se staly extrémní kontrasty Arménie: Poklid i vzruch, dramatická kombinace bohatství a chudoby.  Kolekce tak svým zvláštním způsobem reflektuje tradici této nevšední země ve spojení s moravským folklórem.

Vedle tvorby  Pavla Ivančice se na přehlídce představí rovněž díla zahraničních umělců;  k vidění tak budou  modely návrhářů z Arménie  (Aram Nikolyan, Gayame Soghomonyan, Kristine Avetisyan, Lusine Kostanyan, Ani Iskandaryan), Dánska  (Ida Gro Christiansen), Rumunska ( Andra Clitan), Německa (Melanie Eva Freier) a chybět nebude ani Geannine Pollazzon z Velké Británie.

K výstavě proběhne 3. října ve 14 hodin kreativní workshop s Liběnou Rochovou. 

Druhou oblastí, ke které se Česká centra v rámci Designloku vyjadřují, je grafický design. Až do 26. října probíhá v Českém centru Praha výstava AD HOC! / UMĚNÍ FINSKÉHO PLAKÁTU: kolekce 80 plakátů finských autorů byla vybrána úspěšným designérem Pekkou Loiri, krerý 4. října během kurátorské prohlídky exponáty okomentuje. Nad výstavou převzala  záštitu velvyslankyně Finské republiky, J.E. Päivi Hiltunen-Toivio. 

 

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 3.10.2012
Do: 26.10.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala