Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.9.2010 - 2.10.2010

ČESKÁ REPUBLIKA NA EXPO 2010

Výstava představující českou účast na Světové výstavě EXPO 2010 Šanghaj doplněná o obrazy současné čínské umělkyně Xia Jing.

Český pavilon patří v šanghaji mezi nejnavštěvovanější a velice kladně hodnocené, většina obyvatel České republiky však vzhledem ke vzdálenosti místa konání letošního EXPO nemá možnost navštívit jej přímo. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s Českým centrem Praha přiblížit atmosféru českého pavilonu a celého EXPO prostřednictvím této výstavy,“ uvedl generální komisař Pavel Antonín Stehlík.

Prezentace české účasti na EXPO 2010 je první výstavou, kterou uvede nová ředitelka Českého centra Praha, kterou se v srpnu stala Jolana Součková. Působila od roku 2006 na ústředí Českých center - nejprve v tiskovém oddělení, později jako programová ředitelka. K výstavě řekla: „Nepatřím k těm, kteří výstavu mohli vidět a zažít přímo v Číně, takže se na tuto malou ochutnávku velmi těším. Věřím, že reakce příchozích bude podobná emocím čínských návštěvníků při pohledu na vystavené exponáty v českém pavilonu.“

Výstava ČESKÁ REPUBLIKA NA EXPO 2010 se skládá z několika částí. V prvním patře Českého centra Praha bude možné zhlédnout profesionální fotografie agentury Herberta Slavíka WWA Photo, které zachycují návštěvníky českého pavilonu v Šanghaji a jejich emoce při prohlídce jednotlivých exponátů. Další součástí výstavy bude filmová projekce simulující průlet prostorem pavilonu České republiky. Promítán bude také dokument o Českém národním dni na EXPO 2010, který proběhl 17. května a vystoupilo na něm přibližně 150 českých umělců.

V dolní části prostor Českého centra Praha se bude v rámci výstavy konat prodejní expozice obrazů čínské malířky Xia Jing, která přiblíží návštěvníkům moderní čínské umění.


 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 8.9.2010
Do: 2.10.2010

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala