Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.5.2014 18:00 - 20:00

ČESKÉ KOŘENY VE VÍDNI

Projekce třetího dokumentu z cyklu České kořeny. Součástí večera bude i zajímavá beseda s několika účastníky natáčení, které se tentokrát odehrálo ve Vídni.

Příležitost pro všechny, kdo nemohli být přítomni na loňské premiéře třetího dokumentu z cyklu České kořeny (Produkce Mezinárodní český klub). I tento 67minutový dokument je malou sondou do života několika českých rodin usazených v zahraničí. Tentokrát byla místem natáčení Vídeň, typická svojí velmi silnou českou menšinou.

Dokument klade důraz na fenomén emigrace kvůli komunistickému režimu po roce 1968. Jak tito lidé pohlížejí na svůj odchod z Československa a na svůj dnešní život ve Vídni po čtyřiceti letech? Mozaiku jejich osobních příběhů doplňuje pohled do české školy a do českého amatérského divadla, které zde mají více než 120letou tradici a spojují příslušníky i dalších vrstev české komunity.

Ve filmu se setkáme i se známými osobnostmi, např. Tomem Vašíčkem, zakládajícím členem slavné rokenrolové skupiny Sputnici, výtvarníkem Janem Brabencem nebo rozhlasovou reportérkou Marií Woodhamsovou...Ti všichni dnes žijí ve Vídni, ale i řada dalších zajímavých Čechů. Program  uvede Martina Fialková (Mezinárodní český klub - produkce dokumentů České kořeny) a přítomni budou i hosté z Vídně.

Motto cyklu České kořeny:

Systém, který vládl v naší zemi před rokem 1989, bránil občanům svobodně uplatnit svoje talenty a schopnosti. Cyklus České kořeny ukazuje příběhy lidí, kteří odchodem z Československa tuto svobodu získali a dokázali ji využít.

---

Rádi bychom vás také upozornili na nabídku zakoupení posledního dokumentu z produkce Mezinárodního českého klubu České kořeny ve Vídni společně s jednou knihou Evy Střížovské za výhodnou cenu. Balíček je k dostání se slevou 50% a jeho koupí podpoříte chod kanceláře Mezinárodního českého klubu a vydávaní časopisu Český dialog. 


 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

15.5.2014 18:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala