Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.11.2009 0:00 - 0:00

DEN POEZIE 2009

Literární večer, který je součástí festivalu Den poezie. Poezie trojjazyčného setkání s Portugalskem – Eduardo Vaz a jeho sbírka básní ‘tvůj, e.’

Během večera vystoupí Eduardo Vaz, ilustrátorka a překladatelka Jiřina Nebesářová, překladatelé Muriel Piquart a Eva Peštová-Tenorová. Hudební doprovod v podání portugalských kytaristů Sandro Costy a Manuela Mendese. Večerem provede organizátorka cyklu Já jsem lev salónů Ljuba Fuchs. Básně uslyšíme v trojjazyčném podání - v portugalštině, češtině a francouzštině.

Eduardo Vaz / Narozen v Lisabonu v roce 1956. Na výzvědách za jinou intimní stránkou autora – té, co se týká životopisu (který sem není přizván) – se dozvíme, že byl učněm v několika řemeslech, učitelem a správcem mezi Portugalskem, Afrikou a Belgií. Je míšenec vyjadřovacích prostředků, které ho fascinují - promlouvá prostřednictvím hudby, společenských věd nebo psaní. Vyjadřuje se ale především prostřednictvím sdílení při setkávání. Vítejte v první sbírce jeho básní.

Jiřina Nebesářová / Odjela z bývalého československa v roce 1984 s diplomem architektky v kapse. Navrhovala ve francouzském přístavu zaoceánské lodě a pracovala na prestižních architektonických zakázkách v Paříži. Práce ředitelky technických programů pro střední Evropu ji zanesla v roce 1992 do Bruselu, kde žije dodnes. Maluje krajiny na Islandu, v Portugalsku, v Maroku, v Tunisu, ve Francii, ale i v rodných čechách a zpívá české, francouzské, portugalské i brazilské písně. 

Den poezie v galerii Českého centra Praha proběhne za podpory Portugalské Ambasády, Institutu Camões, knihkupectví Orfeu a Asociace D'ARTE. 

VSTUP ZDARMA!

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

21.11.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala