Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.6.2011 10:00 - 12:00

DOPOLEDNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA S HANOCHEM PIVENEM!

Jedinečná příležitost setkání s významným izraelským výtvarníkem Hanochem Pivenem, který připravil pro České centrum Praha dvě výtvarné dílny pro děti i dospělé.

Přijďte si i vy pod jeho vedením vytvořit něčí portrét! Hanoch Piven připravil pro České centrum Praha dva workshopy - od 10:00 a 17:00.  Vstupné na Kreativní hry s uměním je vždy zdarma.

Pestré a vtipné ilustrace izraelského výtvarníka Hanocha Pivena se v posledních 20 letech objevily na obou stranách Atlantiku. Zdobily titulní stránky významných amerických časopisů a novin, jako jsou Time, Newsweek, Rolling Stone i mnoha evropských publikací od britských London Times po švýcarský Die WeltWoche.

Práce Hanocha Pivena je zastoupena ve stálých sbírkách Knihovny kongresu ve Washingtonu, kde v roce 2004 představil svou knihu What Presidents Are Made of  (Z čeho jsou prezidenti). Tato kniha získala několik významných ocenění a v roce 2004 byla v časopise Time Magazine zařazena na seznam 10 nejlepších knih pro děti. Hanoch Piven vydal v USA 6 dětských knih, nejnovější z nich je My Best Friend is as Sharp as a Pencil (Můj nejlepší kamarád je ostrý jako tužka), která vyšla v nakladatelství Random House v březnu 2010.

Od roku 2003 cestuje Hanoch Piven po celém světě a pořádá výtvarné dílny, během nichž vyzývá děti i dospělé k výtvarným experimentům s předměty denní potřeby. Kromě toho, že si díky němu může každý jednoduše vytvořit vlastní umělecké dílo, byla jeho metoda adoptována mnoha učiteli, terapeuty a konzultanty jako prostředek k vyjádření psychických problému skrze hru a kreativitu. Metoda jeho tvorby je v mnoha mateřských školách v Izraeli používána v hodinách výtvarné výchovy.

Video z jednoho z Hanochových předchozích workshopů. (V angličtině.)

 Těšíme se na vás!

Partner Kreativních her s uměním je Galerie hlavního města Prahy (GHMP)

 

 

VÍCE INFORMACÍ:

Radka Labendz
České centrum Praha
T: 777 055 040
E: labendz@czech.cz
 
Mgr. Lucie Haškovcová
Galerie hlavního města Prahy
odborný pracovník pro lektorskou činnost GHMP
/výtvarný pedagog - ateliér GHMP/
E: lucie.haskovcova@ghmp.cz
M: 608 216 418
Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

29.6.2011 10:00 - 12:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala