Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.9.2014 13:00 - 15:00

FASHION TALK ROOM No. 9

Téma FASHION LAW II. TENTOKRÁT NA PŮDĚ Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Prostředky právní ochrany duševního vlastnictví v módním průmyslu. Módní značky na internetu a spory o domény. Vymáhání práv duševního vlastnictví z pohledu Celní správy ČR a ukázka padělků.

 

VSTUP VOLNÝ

hosté

ZUZANA ŠIMONOVSKÁ
BARBORA DONATHOVÁ
JINDŘIŠKA KUBELKOVÁ
a
MARTIN LESKOVJAN

Diskusní panel připravil Czech Fashion Council, o. s., ve spolupráci s Právnickou fakultou UK Praha.

Uskuteční se v rámci doprovodného programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend.


Czech Fashion Council pořádá odborný seminář na téma FASHION LAW a AUTORSKÉ PRÁVO s advokátkou Mgr. ZUZANOU ŠIMONOVSKOU, která se specializuje na problematiku ochrany duševního vlastnictví v módním a oděvním průmyslu, advokátkou Mgr. BARBOROU DONATHOVOU, která působí jako rozhodce pro spory o doménová jména .cz u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky, MARTINEM LESKOVJANEM, spoluzakladatelem organizace Fair Art, která zajišťuje právní pomoc a vzdělání umělcům a uměleckým organizacím, a kpt. Ing. JINDŘIŠKOU KUBELKOVOU z Generálního ředitelství cel, oddělení ochrany práv duševního vlastnictví.


HOSTÉ

Mgr. Zuzana Šimonovská, LL.M. IP, advokát

Specialista na oblasti práva fashion law a ochrany duševního vlastnictví. Radí klientům zejména při registracích a správě portfolií ochranných známek, právních sporech, zastupování před správními úřady, přípravě smluvní dokumentace, a to nejen v Českém, ale i v mezinárodním kontextu. Studia absolvovala na Munich Intellectual Property Law Center (MIPLC) při Max Planck Institute for Intellectual Property, Competition and Tax Law v Mnichově, a Fashion Law Institute při Fordham University v New Yorku.

http://www.simonovska.com/
https://www.facebook.com/ modnipravo


Mgr. Barbora Donathová, LL.M, advokát

Specialista na oblasti práva hospodářské soutěže, duševního vlastnictví a nových technologií. Působí jako rozhodce pro spory o doménová jména .cz u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky. Studia absolvovala na Amsterdam Law School v oblasti evropského obchodního práva se specializací na evropské právo hospodářské soutěže. Ve své praxi absolvovala stáž na Evropské komisi a pracovala v bruselské pobočce americké advokátní kanceláře Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom. Působila také v advokátních kancelářích Clifford Chance a Linklaters v Praze a v Paříži.

http://www.peterkapartners.com/cz/barbora-donathova/1404042336.html

https://www.linkedin.com/profile/view?id=5253996&authType=name&authToken=RKt-&locale=en_US&pvs=pp&trk=ppro_viewmore


Martin Leskovjan

Martin Leskovjan patří mezi zakladatele organizace Fair Art, která zajišťuje právní pomoc a vzdělání umělcům a uměleckým organizacím. Při studiích na pražské Právnické fakultě UK pořádal umělecko-vzdělávací výstavy a konference. V minulém roce absolvoval stáž v newyorské organizaci Volunteer Lawyers for the Arts, která se jako jedna z prvních začala specializovat na praktické právní poradenství v oblasti Fashion Law.


kpt. Ing. Jindřiška Kubelková

http://www.celnisprava.cz/cz/dalsi-kompetence/ochrana-dusevniho-vlastnictvi/Stranky/default.aspx

Místo konání:

Datum:

4.9.2014 13:00 - 15:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala