Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2015 - 16.1.2016

FROM THE BOX / 9 UMĚLCŮ Z HELSINEK

Prezentace devíti finských umělců, kteří jsou členy sdružení Forum Box, které spolu s Českým centrem Praha výstavu připravilo.

Na výstavě se představí Kaisaleena Halinen, Emma Helle, Markus Kåhre, Juhana Moisander, Vesa-Pekka Rannikko, Tommi Toija, Samppa Törmälehto, Antti Oikarinen a Ilona Valkonen, kteří se věnují sochařství, uměleckým instalacím, videoartu či malbě nebo zasahují mezioborově do každé z disciplín.

Výtvarníci jsou členy uměleckého sdružení Forum Box, které bylo v Helsinkách založeno sochařem Kainem Tapperem (1930 - 2004) v roce 1996. Hlavním posláním spolku je nabídnout vlastní výstavní prostor a přispět tak k obohacení a podpoře finského kulturního života. V současné době sdružuje Forum Box přibližně 80 výtvarníků a herců, z nichž všichni patří k současné finské umělecké špičce. Forum Box si klade za cíl být prostorem, který je otevřený všem formám uměleckého vyjádření.

Výstavu připravilo umělecké sdružení Forum Box a České centrum Praha s podporou Frame Visual Art Finland a The Arts Promotion Centre Finland.

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 20.11.2015
Do: 16.1.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala