Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.6.2011 - 3.9.2011

HANOCH PIVEN / MAKING FACES

Výstava světově uznávaného izraelského výtvarníka Hanocha Pivena, který se proslavil zejména portréty známých osobností vytvořených z běžných předmětů. VSTUP ZDARMA.

Pestré a vtipné ilustrace izraelského výtvarníka Hanocha Pivena se v posledních 20 letech objevily na obou stranách Atlantiku. Zdobily titulní stránky významných amerických časopisů a novin, jako jsou Time, Newsweek, Rolling Stone i mnoha evropských publikací od britských London Times po švýcarský Die WeltWoche.

Práce Hanocha Pivena je zastoupena ve stálých sbírkách Knihovny kongresu ve Washingtonu, kde v roce 2004 představil svou knihu What Presidents Are Made of  (Z čeho jsou prezidenti). Tato kniha získala několik významných ocenění a v roce 2004 byla v časopise Time Magazine zařazena na seznam 10 nejlepších knih pro děti. Hanoch Piven vydal v USA 6 dětských knih, nejnovější z nich je My Best Friend is as Sharp as a Pencil (Můj nejlepší kamarád je ostrý jako tužka), která vyšla v nakladatelství Random House v březnu 2010. Od roku 2003 cestuje Hanoch Piven po celém světě a pořádá výtvarné dílny, během nichž vyzývá děti i dospělé k výtvarným experimentům s předměty denní potřeby. Kromě toho, že si díky němu může každý jednoduše vytvořit vlastní umělecké dílo, byla jeho metoda adoptována mnoha učiteli, terapeuty a konzultanty jako prostředek k vyjádření psychických problému skrze hru a kreativitu. Metoda jeho tvorby je v mnoha mateřských školách v Izraeli používána v hodinách výtvarné výchovy.

V Izraeli, kde se Hanoch Piven narodil, si získal popularitu díky dlouhodobé spolupráci s deníkem Haarec a díky vlastnímu televiznímu pořadu s názvem HOP TV.

Součástí výstavy je výtvarný koutek, kde si návštěvníci budou moci vytvořit vlastní díla.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

29. 6. 2011, 10:00 a 17:00 / Kreativní hry s uměním: Výtvarná dílna s Hanochem Pivenem připravená ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy.

Hanoch Piven, Marx   Hanoch Piven, Freud   Hanoch Piven, Woody

 

 

 

 

Další díla vystavená na výstavě v Českém centru Praha naleznete ZDE.

Výstava MAKING FACES byla připravena s Velvyslanectvím Státu Izrael v Praze.

Webová stránka Hanocha Pivena ZDE.

VSTUP ZDARMA!

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 29.6.2011
Do: 3.9.2011

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala