Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.2.2011 18:30

JOE KUČERA & WAYNE GRAJEDA / JAZZOVÝ KONCERT

Dva známí jazzmani žijící v Berlíně přijedou do naší galerie podpořit výstavu MEZI DVĚMA SVĚTY!

V rámci projektu ARCHA POMOCI do Českého centra zavítá saxofonista Joe Kučera se svým americkým kolegou "Singing Songwriter" Waynem Grajedou, zpěvákem doprovázejícím se na kytaru.

Joe Kučera je český muzikant pocházející z Prahy a žijící již několik desetiletí v Berlíně.  S hudbou začal koketovat v 17 letech. V Praze založil skupinu "Jazz Revival" a hrál v legendární skupině “Framus Five”.  V roce 1969 utekl se svým přítelem, hudebníkem Sammy Vomáčkou, do Rakouska. V roce 1970 dostal angažmá v muzikálu "Hair", se kterým putoval po Německu. Do roku 1972 žil Joe Kučera v západním Berlíně.

Během svého pobytu v Londýně 1973 založil s Jessem Ballardem duo. Mimo jiné nahrál sóla v albu “Control” s Jackem Levenem. Se skupinou Jesse Ballarda “Paradise Island Band” se vrátil 1976 zpět do západního Berlína a stal se rychle členem berlínské jazzové, bluesové a folkové scény, ve které se stal také známým pod jménem "The Sensational Saxophon Joe".

S nadšením podněcuje saxofonista projekty, na kterých se setkávají jazzoví hudebníci různých původů a různých stylů jako Karlovarský Jazzfest v roce 1993, setkání berlínské (Berlin Connection) a české jazzové scény, a Jazz Meeting Berlin, ve kterém byl 1997 do 2007 uměleckým vedoucím. Jeho nejnovější projekt je právě Europe Blues Train Festival, jehož první zastávky v roce 2009 byly v Berlíně

Joe Kučera je dlouholetým spolupracovníkem mezinárodní společnosti německých a českých umělců a přátel umění pro arte vivendi, která výstavu MEZI DVĚMA SVĚTY pro České centrum Praha připravila.  

Wayne Grajeda  je americký muzikant a televizní producent narozený v Los Angeles. Už jeho otec byl jazzový hudebník, člen skupin Eastfield Meadows. V roce 1972 se přestěhoval do Berlína, kde alternoval postavu Ježíše v muzikálu Jesus Christ Superstar. V té době se také stal jedním ze členů hudební komunity, která si říkala Hagelberger Během své hudební kariéry spolupracoval s takovými hudebníky, jako jsou David Bowie, Bruce Hornsby a Bonnie Raitt. V současné době působí v berlínském rockové kapele The Wayne Grajeda Band.

VSTUP ZDARMA!

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

15.2.2011 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala