Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.6.2012 18:30

JUNIOR BRASS / BLACK BUŘIŇOS

Během sedmého večera z hudebního cyklu, který jsme připravili s Asociací trumpetistů České republiky, vystoupí dixieland BLACK BUŘIŇOS ze ZUŠ Týniště nad Orlicí.

Kapela BLACK BUŘIŇOS ze ZUŠ vznikla v roce 2005 díky panu mgr. Pavlu Plašilovi. Poprvé jste je mohli slyšet na Swingovém festivalu Jardy Marčíka v roce 2006. Od té doby vystupovali např. v Královehradecké filharmonii, v Pěčíně, Rychnově nad Kněžnou. Za tři roky svého působení dosáhli prvního místa Celostátní soutěže Jazzových, estrádních a tanečních orchestrů ZUŠ v Litvínově a zvláštní udělení Pavlu Zemenovi ve hře na klarinet a Láďovi Lejnarovi ve hře na Tubu.

Asociace trumpetistů České republiky, o.s. vznikla v roce 2011, jako organizace hudebníků, jejichž život je jakkoliv spojen s tímto královským nástrojem. Klade si za cíl přispívat k odbornému vzdělávání, výměně zkušeností a informovanosti o novinkách z oboru. Je připravena spolupracovat na společných projektech a přispívat tak k rozvoji oboru, jeho prestiže a k popularizaci trubky napříč hudebními žánry.

Jedním z hlavních cílů Asociace trumpetistů České republiky zakotvených ve stanovách je podpora odborného vzdělávání a propagace mladých hudebníků. Proto ve spolupráci s Českým centrem Praha přichází s projektem JUNIOR BRASS. Jedná se o prezentaci úspěšných studentských a žákovských žesťových souborů ZUŠ, konzervatoří a hudebních fakult z celé ČR v našem hlavním městě.

PROJEKT JUNIOR BRASS S FINANČNÍ PODPOROU HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

19.6.2012 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala