Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.2.2012 18:30

JUNIOR BRASS / FIVE VOLUNTARY BRASS

Zveme vás na třetí večer z hudebního cyklu JUNIOR BRASS, který jsme pro vás připravili s Asociací trumpetistů České republiky. Vystoupí žesťové kvinteto FIVE VOLUNTARY BRASS.

FIVE VOLUNTARY BRASS je žesťové kvinteto posluchačů a absolventů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. JAMU byla založena v roce 1947. K výraznému rozvoji školy došlo po roce 1990, kdy se JAMU prosadila svou kvalitní koncepcí. JAMU také vyvíjí mnoho veřejných uměleckých aktivit. Mezinárodní prestiž si vydobyly každoroční divadelní festival Setkání/Encounter, tradiční hudební Mezinárodní interpretační kurzy a soutěž o cenu Leoše Janáčka

Asociace trumpetistů České republiky, o.s. vznikla v roce 2011, jako organizace hudebníků, jejichž život je jakkoliv spojen s tímto královským nástrojem. Klade si za cíl přispívat k odbornému vzdělávání, výměně zkušeností a informovanosti o novinkách z oboru. Je připravena spolupracovat na společných projektech a přispívat tak k rozvoji oboru, jeho prestiže a k popularizaci trubky napříč hudebními žánry.

Jedním z hlavních cílů Asociace trumpetistů České republiky zakotvených ve stanovách je podpora odborného vzdělávání a propagace mladých hudebníků. Proto ve spolupráci s Českým centrem Praha přichází s projektem JUNIOR BRASS. Jedná se o prezentaci úspěšných studentských a žákovských žesťových souborů ZUŠ, konzervatoří a hudebních fakult z celé ČR v našem hlavním městě.

Ilustrační obrázek, Yehuda Bacon, z výstavy NÁVRATY

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

21.2.2012 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala