Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.3.2012 18:30

JUNIOR BRASS / TIME FOR FIVE BRASS

České centrum Praha již počtvrté pořádá hudební večer z cyklu JUNIOR BRASS, který jsme pro vás připravili spolu s Asociací trumpetistů České republiky.

Tentokrát vystoupí žesťový soubor BOHEMIA BRASS z pražské konzervatoře. Během koncertu "TIME FOR FIVE BRASS" zazní skladby Johna Stanleye, George Bizzeta a Wolfganga Schumanna.

Pražská konzervatoř patří k nejstarším školám tohoto typu v Evropě. Byla založena v roce 1808. V současnosti jde o šestiletou školu, poskytující úplné střední a vyšší odborné vzdělání v uměleckých oborech. Škola má rozsáhlé kontakty v zahraničí, pravidelně zve přední pedagogy z Evropy i USA ke stážím a spolupráci. Na škole vyučují přední čeští instrumentalisté, herci a zpěváci a řada pedagogů z AMU.

Asociace trumpetistů České republiky, o.s. vznikla v roce 2011, jako organizace hudebníků, jejichž život je jakkoliv spojen s tímto královským nástrojem. Klade si za cíl přispívat k odbornému vzdělávání, výměně zkušeností a informovanosti o novinkách z oboru. Je připravena spolupracovat na společných projektech a přispívat tak k rozvoji oboru, jeho prestiže a k popularizaci trubky napříč hudebními žánry.

Jedním z hlavních cílů Asociace trumpetistů České republiky zakotvených ve stanovách je podpora odborného vzdělávání a propagace mladých hudebníků. Proto ve spolupráci s Českým centrem Praha přichází s projektem JUNIOR BRASS. Jedná se o prezentaci úspěšných studentských a žákovských žesťových souborů ZUŠ, konzervatoří a hudebních fakult z celé ČR v našem hlavním městě.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

27.3.2012 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala