Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.4.2012 18:30

JUNIOR BRASS / ŽESŤOVÝ SOUBOR A HORNOVÉ KVARTETO PRAŽSKÉ KONZERVATOŘE

Pátý večer z hudebního cyklu, který jsme připravili s Asociací trumpetistů České republiky. Zazní skladby G. F. Händela, Antonia Vivaldiho, W. Byrda, G. Rossiniho a dalších.

Koncert připravili profesoři pražské konzervatoře: Jiří Šedivý, Jana Švadlenková.

Pražská konzervatoř patří k nejstarším školám tohoto typu v Evropě. Byla založena v roce 1808. V současnosti jde o šestiletou střední školu, poskytující střední a vyšší odborné vzdělání v uměleckých oborech. Škola má rozsáhlé zahraniční styky, zve přední pedagogy z Evropy i USA ke stážím. Na škole vyučují přední čeští instrumentalisté, herci a zpěváci a řada vysokoškolských pedagogů, zejména z AMU.

Asociace trumpetistů České republiky, o.s. vznikla v roce 2011, jako organizace hudebníků, jejichž život je jakkoliv spojen s tímto královským nástrojem. Klade si za cíl přispívat k odbornému vzdělávání, výměně zkušeností a informovanosti o novinkách z oboru. Je připravena spolupracovat na společných projektech a přispívat tak k rozvoji oboru, jeho prestiže a k popularizaci trubky napříč hudebními žánry.

Jedním z hlavních cílů Asociace trumpetistů České republiky zakotvených ve stanovách je podpora odborného vzdělávání a propagace mladých hudebníků. Proto ve spolupráci s Českým centrem Praha přichází s projektem JUNIOR BRASS. Jedná se o prezentaci úspěšných studentských a žákovských žesťových souborů ZUŠ, konzervatoří a hudebních fakult z celé ČR v našem hlavním městě.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

10.4.2012 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala