Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.6.2015 18:00

KARIBSKÉ SPOJKY A CALI / KŘEST DVOU KNÍŽEK Z LITERÁRNÍ DÍLNY EAST-WEST COMPANY

Zveme vás na křest dvou nových knížek - Karibské spojky od Kateřiny Dehningové a Cali od Evy Střížovské. Připraveno ve spolupráci s Mezinárodním českým klubem.

KARIBSKÉ SPOJKY aneb Tam, kde najdeš poklad, aniž bys hledal... Kateřina Dehningová, žijící v USA a Karibiku, osobně představí knihu, kterou napsala s Wendellem Josephem na ostrově Svatá Lucie. VŠECHNY MOJE AMERIKY – 1. díl CALI vydala nedávno Eva Střížovská, šéfredaktorka Českého dialogu. Knížka se zaměřuje tentokrát na Čechy žijící v Kalifornii. Obě knihy budou představeny společně oběma autorkami. Vstup volný. 

---

Katka Dehningová je autorkou poutavých cestopisů psaných velmi specifickým stylem (knižně vyšlo Proti proudu zeměkoule, Cesta za datovou čáru) a mnoha jednotlivých textů na svém blogu v češtině i angličtině. Cestuje zpravidla s oběma dcerami a se svým americkým manželem. Během svých pobytů v řadě zemí světa zaznamenává zážitky a prožitky nejen svoje, ale i těch druhých, s nimiž se její rodina potkává. Umožňuje srovnání života běžných rodin v jiných částech světa. Bystrým úsudkem proniká hluboko pod povrch nejrůznějších kultur - evropské, asijské a ovšem i americké, kterou měla možnost poznat také od severu k jihu. Nenudí ani, když odbočuje do historie zemí a míst, která navštívila nebo kde nějakou dobu žila, protože dokáže vždy najít tu správnou spojnici k dnešku.

Eva Střížovská - nezávislá žurnalistka, v jejíž hlavě vznikl nápad založit časopis Český dialog pro Čechy doma i ve světě. Od doby jeho vzniku v roce 1990 je Eva Střížovská jeho šéfredaktorkou.  Záměrem Českého dialogu bylo zrušit bariéry vytvořené dřívějším režimem mezi Čechy doma a těmi, kteří odešli (nebo byli i nedobrovolně vyštváni) do zahraničí. Časopis v počátcích pomáhal znovu navazovat kontakty nás doma s Čechy ve světě, informoval o rychlých změnách v České republice, snažil se o odstraňování předsudků, které jsme si na obou stranách často zbytečně vytvořili. Vydala několik knih o Americe, z nichž poslední nám tentokrát představí.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

19.6.2015 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala