Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.4.2010 18:00

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

Přijďte na komentovanou prohlídku výstavy LÍPA …PŘESUN POHYBU (1) spojenou s ochutnávkou moravských vín a pálenek.

Libor Lípa v galerii Českého centra Praha představuje zejména nové figurálními obrazy většího formátu (200 až 300 cm). Jádro tvoří dokumentárně působící série uhlových kreseb připomínající fotografické momentky.  Součástí expozice je videoartová projekce, venkovní objekt a dokument o umělcově dosavadní tvorbě.

Libor Lípa svůj dlouhodobý projekt …přesun pohybu, jehož první část zahájí právě pražská akce pořádaná Českým centrem, charakterizuje jako: "zamýšlení se nad dějinným nebezpečím, které v sobě skrývá schopnost lidí přenášet na ostatní své sny vize a přání."  

Libor Lípa (1963) je garantem prestižní kulturní akce Mikulov Art Symposium a zakladatel sbírky současného umění na Mikulovském zámku. Patří mezi zakládající členy názorového hnutí Přecitlivělí, výtvarné skupiny A6 a hudební skupiny U nás se svítí. V Čechách i zahraničí zatím realizoval přes dvacet samostatných a přes čtyřicet kolektivních výstav. Posledním projektem, na kterém se Lípa podílel a jímž současní čeští tvůrci vyjádřili svůj postoj k evropskému společenství, byla Moje Evropa vystavená na podzim 2009 v Centru současného umění DOX.

VSTUP ZDARMA!

Vinařství Novosedly Vinofol 

Společnost s jasnou strategií, která sází na progresivní metody, moderní technologie, ale uznává i letité tradice výroby vína… Byla založena v roce 1992 bratry P+R Foltýnovými, z čehož je také odvozen název společnosti. Nachází se v obci Novosedly, která je čtvrtou největší vinařskou obcí na Moravě. V současné době obhospodařuje 80 ha vinic, které se nachází v Mikulovské vinařské podoblasti v katastrech pěti prestižních vinařských obcích: Pavlov, Novosedly, Mikulov, Drnholec a Nový Přerov. Více informací ZDE.

Czechoslovak Spirit 

Obchodní společnost založená v roce 2005 zabývající se prodejem a distribucí alkoholickým nápojů, nealkoholických nápojů a vín. Více informací ZDE.

 

 

 

  

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

8.4.2010 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala