Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.12.2009 18:00

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / KÁJA SAUDEK & 60’s

Srdečně Vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy KÁJA SAUDEK & 60’s, kterou bude provázet kurátorka výstavy Helena Diesing.

Komentovaná prohlídka jse součástí doprovodného programu výstavy toho nejlepšího od krále českého komiksu s názvem KÁJA SAUDEK & 60’s, kterou  ve spolupráci s Českým centrem Praha připravila společnost Arbor vitae societas.

Výstava přináší řadu veřejnosti zcela neznámých a dosud nepublikovaných Saudkových prací. Takovou položkou je například soubor fotografií kreslířova dvojčete, dnes světově uznávaného fotografa Jana, které Kája dokresloval a do nichž vpisoval dialogy v bublinách. Díky těmto zásahům získávají snímky s filmovou atmosférou nový, často zlehčující či ironizující obsah. „Můj bratr byl když ne geniální, tak pologeniální, měl nesmírnou představivost a uměl výborně kreslit. Měl ty ženské v ruce jako málokdo,“ uvádí fotograf Jan Saudek. Bohužel část těchto komiksových fotografií zkonfiskovala roku 1964 StB, jíž se činnost svobodomyslných dvojčat příliš nezamlouvala. 

U příležitosti výstavy vychází i obsáhlý katalog Saudkova díla, za jehož podobou stojí český grafický designér Štěpán Malovec, mimo jiné autor nového loga a vizuálního stylu České televize.

 

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

16.12.2009 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala