Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.1.2012 10:00 - 17:00

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / CENTIMETR ZA DEN

Další ze série výtvarných dílen, které pro vás připravujeme ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy. Přijďte si otestovat svoje vlastní tvůrčí hranice.

Tentokrát se inspirujeme lednovou výstavou autorek Leny Knilli a Jany Kasalové s názvem CENTIMETR ZA DEN. Ilustrační obrázek: Lena Knilli, Hodinová sukně 2, 2010, 70 x 100 cm; industrypainter, papír.

Tématem společné výstavy autorek Leny Knilli a Jany Kasalové je orientace v prostoru, lidské směřování a osobní vztah k místům, v nichž se autorky narodily, nebo v nichž prožívají nebo prožívaly část své existence. Praha je jejich komunikační prostor, a to i přestože každá z autorek pochází z jiného prostředí. Lena Knilli se narodila v Grazu, vyrostla v západním Berlíně a následně žila a tvořila v Praze. Jana Kasalová se narodila v Turnově, studovala a žila v Brně a v několika zahraničních metropolích. Po návratu z ciziny žije a pracuje v Praze. Kurátorkou výstavy je Camille Hunt.

Vstupné na Kreativní hry s uměním je vždy zdarma. Příchod i odchod je pro všechny zájemce individuální, avšak pokud jde o školní skupiny, pak je důležitá včasná rezervace.

 

Partner Kreativních her s uměním je Galerie hlavního města Prahy (GHMP)

 

 

VÍCE INFORMACÍ:

Radka Labendz
České centrum Praha
T: 777 055 040
E: labendz@czech.cz
 
Mgr. Lucie Haškovcová
Galerie hlavního města Prahy
odborný pracovník pro lektorskou činnost GHMP
/výtvarný pedagog - ateliér GHMP/
E: lucie.haskovcova@ghmp.cz
M: 608 216 418

 

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

19.1.2012 10:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala