Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.5.2011 10:00 - 17:00

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / CityLAB

Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy pro Vás opět připravila den plný výtvarných her, tvůrčí práce a experimentů. Foto: Margarida do Ó

Nechte na sebe působit výstavu fotografií světových metropolí a sami zkuste zachytit to, co cítíte při procházce městskou krajinou! 

Jiří Turek je citlivý portrétista - jeho portréty Davida Bowieho jsou ironické, portréty Tonyi Graves hravé, portréty Livie Klausové klasické, a přesto komorní. Turkův nový projekt CityLAB si klade cíl neméně ambiciózní než zachycení lidských osobností: postihnutí osobností měst. A to bez ikonických rozlišujících znaků jako je Eiffelovka nebo Ermitáž. Turek chce zprostředkovat atmosféru, vibrace. Trochu zašlou krásu Paříže můžete tušit z dynamického snímku starého majestátního kolotoče, Petrohradské panorama se skrývá za postavou osamělého malíře na obrovském zasněženém náměstí. Krakov je reprezentován intimním snímkem zpovědi, Vídeň se odráží v kavárenských dveřích.

Jiří Turek studoval na Institutu výtvarné fotografie a svou profesionální kariéru začal v roce 1990 ve fotografickém oddělení MF Dnes. Jako fotoreportér doprovázel prezidenta Havla po celém světě a podával zprávy o průběhu válek v Bosně a Hercegovině a v zemích bývalého Sovětského svazu.V roce 1995 se stal editorem magazínu MF Dnes a specializoval se na portrétní a módní fotografii. Od roku 1998 je na volné noze a stal se jedním z nejuznávanějších portrétních fotografů v zemi. V letech 2002-2006 žil a pracoval v New Yorku, kde pokračoval ve své práci pro magazíny a reklamu. Portrétoval světové ikony jako jsou Rolling Stones, David Bowie, Luciano Pavarotti, Lou Reed, Sting a mnoho dalších.

V letech 2002 – 2006 působil v New Yorku, kde díky přispění místního Českého centra v roce 2006 vystavoval v prestižní galerii Leica. Výstava CityLab vzniká ve spolupráci s pobočkou této galerie v Praze.

Vstupné na Kreativní hry s uměním je vždy zdarma. Příchod i odchod je pro všechny zájemce individuální, avšak pokud jde o školní skupiny, pak je důležitá včasná rezervace.

 

Partner Kreativních her s uměním je Galerie hlavního města Prahy (GHMP)

 

 

VÍCE INFORMACÍ:

Radka Labendz
České centrum Praha
T: 777 055 040
E: labendz@czech.cz
 
Mgr. Lucie Haškovcová
Galerie hlavního města Prahy
odborný pracovník pro lektorskou činnost GHMP
/výtvarný pedagog - ateliér GHMP/
E: lucie.haskovcova@ghmp.cz
M: 608 216 418
Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

17.5.2011 10:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala