Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.4.2010 10:00 - 17:00

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / NÁVRAT K MALBĚ

Výtvarná dílna, kterou jsme pro vás připravili jako doprovodný program k výstavě Josefa Hnízdila NÁVRAT K MALBĚ. Připravila Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy.

Retrospektivní výstava malíře Josefa Hnízdila se v současnosti, kdy se v celosvětovém měřítku do popředí prosazují jiné formy výtvarného umění, pokouší o návrat ke klasické malbě. Jeho snažení se opírá o víru, že přestože nová média a nové technologie otvírají nové možnosti a posouvají horizont vizuálního projevu jiným směrem, klasickou malbu coby intimní, bezprostřední a jedinečný projev umění nelze nahradit.

Josef Hnízdil (1952) pochází z Turnova. V roce 1974 emigroval do Francie, kde strávil rok na pařížské Akademii des Beaux Art. Poté odešel do New Yorku, kde žil a pracoval do začátku devadesátých let, kdy se natrvalo vrátil do České republiky. V New Yorku vystavoval vedle avantgardních galerií v East Village i v prestižním Soho Center for Visual Artists. Josef Hnízdil vystavuje v Čechách i v zahraničí, jeho dílo je zastoupeno v četných soukromých sbírkách po celém světě. Je členem výtvarného spolku Mánes.

Výtvarnou dílnu pro všechny typy škol, pro rodiče s dětmi i pro ostatní zájemce všech věkových kategorií pro České centrum Praha připravila Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy. Partnerem je časopis SANQUIS.

Vstupné na Kreativní hry s uměním je vždy zdarma. Příchod i odchod je pro všechny zájemce individuální, avšak pokud jde o školní skupiny, pak je důležitá včasná rezervace.

 

 

Partner Kreativních her s uměním je Galerie hlavního města Prahy (GHMP)

 

 

VÍCE INFORMACÍ:

Radka Labendz
České centrum Praha
T: 777 055 040
E: labendz@czech.cz
 
Mgr. Lucie Haškovcová
Galerie hlavního města Prahy
odborný pracovník pro lektorskou činnost GHMP
/výtvarný pedagog - ateliér GHMP/
E: lucie.haskovcova@ghmp.cz
M: 608 216 418

 

  

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

20.4.2010 10:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala