Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.4.2010 10:00 - 17:00

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

Pojďte si zatvořit! Zavítejte do Českého centra Praha a nechte se inspirovat díly Libora Lípy v rámci výstavy LÍPA …PŘESUN POHYBU (1).

Libor Lípa v galerii Českého centra Praha představuje zejména nové figurálními obrazy většího formátu (200 až 300 cm), které upoutávají druhoplánovými tématy a minimalistickou formou. Jádro tvoří dokumentárně působící série uhlových kreseb připomínající fotografické momentky.  Součástí expozice je videoartová projekce, venkovní objekt a dokument o umělcově dosavadní tvorbě.

Výtvarník svůj dlouhodobý projekt …přesun pohybu, jehož první část zahájí právě pražská akce pořádaná Českým centrem, charakterizuje jako: "zamýšlení se nad dějinným nebezpečím, které v sobě skrývá schopnost lidí přenášet na ostatní své sny vize a přání." Na stav zkoumaného tématu ale nereaguje nadsázkou typickou pro současné umění, ani nekritizuje jakékoliv lidské činy a chování. Považuje je totiž za přirozené, nehledě na jejich společenskou nebezpečnost.

Vstupné na Kreativní hry s uměním je vždy zdarma. Příchod i odchod je pro všechny zájemce individuální, avšak pokud jde o školní skupiny, pak je důležitá včasná rezervace.

 

Partner Kreativních her s uměním je Galerie hlavního města Prahy (GHMP) a časopis SANQUIS.

 

 

VÍCE INFORMACÍ:

Radka Labendz
České centrum Praha
T: 777 055 040
E: labendz@czech.cz
 
Mgr. Lucie Haškovcová
Galerie hlavního města Prahy
odborný pracovník pro lektorskou činnost GHMP
/výtvarný pedagog - ateliér GHMP/
E: lucie.haskovcova@ghmp.cz
M: 608 216 418

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

6.4.2010 10:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala