Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.4.2011 10:00 - 17:00

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / SVĚTLA MĚSTA

Tak jako každý měsíc pořádáme ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy celodenní výtvarnou dílnu. Tentokrát se můžete přijít inspirovat díly Viktora Karlíka.

Město a jeho lampy i jiné bytosti. Bronzy, grafiky, obrazy a železné plastiky. To jsou hlavní motivy a témata výstavy Viktora Karlíka SVĚTLA MĚSTA. Autor představuje svoje návrhy pomníků, pouličních lamp a plastik v městské krajině. Těžištěm jeho práce je volná tvorba, jejíž značná část je spojena s pražskou čtvrtí Smíchov. Karlíkova díla jsou zastoupena ve veřejných sbírkách Národní galerie v Praze, ale také v řadě soukromých sbírek doma i v cizině. Výstava je v galerii Českého centra Praha k vidění od 8. dubna do 2. května 2011.

Dubnové Kreativní hry jsou jubilejní. Je to právě rok, co jsme se spojili s Lucií Haškovcovou a s Galerií hlavního města Prahy na pořádání společných výtvarných dílen. Každý příchozí má nejprve možnost si výstavu za výkladu Lucie Haškovcové projít, poté dostane prostor pro vlastní tvorbu. Velkou předností kreativních workshopů je především odborný lektorský dohled a předem připravený materiál. Žádny návštěvník se tedy nemusí starat o své vybavení.

Vstupné na Kreativní hry s uměním je vždy zdarma. Příchod i odchod je pro všechny zájemce individuální, avšak pokud jde o školní skupiny, pak je důležitá včasná rezervace.

 

Partner Kreativních her s uměním je Galerie hlavního města Prahy (GHMP)

 

 

VÍCE INFORMACÍ:

Radka Labendz
České centrum Praha
T: 777 055 040
E: labendz@czech.cz
 
Mgr. Lucie Haškovcová
Galerie hlavního města Prahy
odborný pracovník pro lektorskou činnost GHMP
/výtvarný pedagog - ateliér GHMP/
E: lucie.haskovcova@ghmp.cz
M: 608 216 418

  

 
 
 
Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

19.4.2011 10:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala