Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.3.2010 - 10.4.2010

LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

Zveme vás na novou výstavu malíře, grafika a designera Libora Lípy s názvem LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

Libor Lípa v galerii Českého centra představuje zejména nové figurálními obrazy většího formátu (200 až 300 cm), které upoutávají druhoplánovými tématy a minimalistickou formou. Jádro tvoří dokumentárně působící série uhlových kreseb připomínající fotografické momentky. Součástí expozice je videoartová projekce, venkovní objekt a dokument o umělcově dosavadní tvorbě.

Libor Lípa svůj dlouhodobý projekt …přesun pohybu, jehož první část zahájí právě pražská akce pořádaná Českým centrem, charakterizuje jako: "zamýšlení se nad dějinným nebezpečím, které v sobě skrývá schopnost lidí přenášet na ostatní své sny vize a přání." Na stav zkoumaného tématu ale nereaguje nadsázkou typickou pro současné umění, ani nekritizuje jakékoliv lidské činy a chování. Považuje je totiž za přirozené, nehledě na jejich společenskou nebezpečnost. 8. 4. 2010 se od 18:00 hod v Českém centru Praha uskuteční komentovaná prohlídka výstavy …přesun pohybu (1) za osobní účasti Libora Lípy spojená s ochutnávkou moravskýchvín, které pro tuto příležitost poskytlo Vinařství Novosedly Vinofol. Projekt v červenci a srpnu 2010 pokračuje v Mikulově, kde se v prostorách a okolí úchvatné Ditrichštejnské hrobky uskuteční výstava …přesun pohybu (2).

Libor Lípa (1963) je garantem prestižní kulturní akce Mikulov Art Symposium a zakladatel sbírky současného umění na Mikulovském zámku. Patří mezi zakládající členy názorového hnutí Přecitlivělí, výtvarné skupiny A6 a hudební skupiny U nás se svítí. V Čechách i zahraničí zatím realizoval přes dvacet samostatných a přes čtyřicet kolektivních výstav. Posledním projektem, na kterém se Lípa podílel a jímž současní čeští tvůrci vyjádřili svůj postoj k evropskému společenství, byla Moje Evropa vystavená na podzim 2009 v Centru současného umění DOX. 

Více na www.lipaart.cz

 

 

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 24.3.2010
Do: 10.4.2010

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala