Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.5.2011 18:30

LITERATURA S DIALOGEM / PETR HRUŠKA

Zveme vás na květnový literární salon Zdenka Pavelky, ne kterém se setkáme s českým básníkem, scenáristou, literárním historikem a vědcem Petrem Hruškou.

Básník a publicista Petr Hruška od počátku devadesátých let publikuje poezii, literární kritiku a literárněhistorické články. Do literatury vstoupil sbírkou Obývací nepokoje. Mezi další významná díla patří sbírky Měsíce, Vždycky se ty dveře zavíraly, Odstavce či Auta vjíždějí do lodí. V současné době působí jako odborný pracovník v brněnské pobočce Ústavu pro českou literaturu, zabývá se českou poezií 20. století, zejména po roce 1945. 

Zdenko Pavelka - publicista a editor. Glosuje současnou literaturu v Salonu Práva, přispívá do Hostu a Tvaru, na stanici Vltava Českého rozhlasu druhým rokem připravuje v sobotním magazínu výběr z nových knih. Jako editor připravil k vydání monografii Vladislava Merhauta Grafik Vladimír Boudník a jako odpovědný redaktor se podílel na vydání prózy Emila Hakla Pravidla směšného chování, za kterou autor získal Cenu Josefa Škvoreckého. V roce 2010 vyšel v nakladatelství Millennium Publishing jeho knižní rozhovor se spisovatelkou Ivou Pekárkovou Přestřihnout kšandy.

Večer doprovodí harmonikářka Hana Lundiaková.

Hana Lundiaková je autorkou prozaických textů inklinujících k jazykovému experimentu, lyričnosti, k významové nejednoznačnosti a mnohohlasí. V roce 2010 vydala sbírku povídek Vrhnout. Nyní pracuje na románu Mezi melofony a na erotické novele. Věnuje se hudbě, hraje na akordeon, keybords, smyčku. V poslední době se dala na marginální činnosti, jako je tvorba amatérských fotografií, videí a objektů. Hrála na akordeon a heligonku ve skupinách Rudovous, Trenér Norů a Tři sestry, na klávesy v kapele Kašpar von Urbach. Aktuálně pracuje na hudebních projektech New Born Adult a STINKA. Jako STINKA, jejímž těžištěm je písničkářský akordeon, provází i večery LITERATURA S DIALOGEM. 

VSTUP ZDARMA!

 

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

12.5.2011 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala