Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.12.2011 13:00 - 18:00

MĚŘENÍ ZRAKU A PREZENTACE KOREKČNÍCH POMŮCEK

Orientační měření zraku, podání informace o refrakční vadě (pokud bude zjištěna), poradenství v oblasti kontaktních čoček. Zajišťuje firma Alcon, divize společnosti Novartis, s.r.o.

Měření zraku společností Alcon je součástí doprovodného programu k výstavě OTTO WICHTERLE / VĚDEC A VYNÁLEZCE, kterou můžete v galerii Českého centra vidět od 2. do 31. prosince 2011. 

V letošním roce si připomínáme 50. výročí jeho vynálezu měkkých hydrofilních kontaktních čoček a zároveň bude rok 2013 rokem nedožitých stých narozenin pana profesora. Česká centra tedy využila těchto dvou významných výročí a rozhodla se uspořádat spolu s Ústavem makromolekulární chemie Akademií věd ČR výstavu věnovanou právě Otto Wichterlemu, jeho životu, životnímu dílu a jeho významu nejen pro svět vědy, ale i každodenní praktický život. Příběh profesora Wichterleho není jen příběh o houževnatosti vědce, ale i příběhem boje s lidskou hloupostí, nepoddajnosti agresivním ideologiím a o schopnosti udržet si skromnou důstojnost. Jeho úspěchy nebyly dílem náhody nebo pozice na společenském žebříčku – byly výsledkem pracovitosti, schopnosti udržet si nadhled nesmírné trpělivosti. 

Společnost CIBA VISION® klade důraz na oblast výzkumu a vývoje kontaktních čoček a neustále hledá inovativnířešení v oblasti zrakové korekce. Našim posláním je poskytovat vysoce kvalitní produkty, které povedou kezkvalitnění života nositelů kontaktních čoček. Usilujeme o zlepšování kontaktních čoček, vývoj průlomovýchtechnologií, nových materiálů a tvarů, aby naše kontaktní čočky uspokojovaly potřeby uživatelů i očníchspecialistů. Výsledkem našeho snažení jsou mnohá prvenství v oblasti zrakové korekce.

Společnost CIBA VISION® následuje odkaz OTTO WICHTERLEHO! V roce 2011 došlo ke sloučení společnosti CIBA VISION® se společností Alcon®, která má světové prvenství v oblasti péče o zrak. Alcon® je nyní součástí farmaceutické skupiny Novartis®.


Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

7.12.2011 13:00 - 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala