Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.1.2015 - 7.3.2015

MICHAEL KRATOCHVÍL / PORTRÉT II

České centrum Praha se po čase vrací k loňské úspěšné výstavě černobílých fotografií Michaela Kratochvíla, který připravil novou kolekci svých portrétních snímků.

Opět se budeme moci přesvědčit o tom, že černobílé portréty mají právě v dnešní době plné barev a zmatku svou sílu a výpovědní hodnotu. Kratochvílovy snímky se snaží podat nejen svědectví o životě a vzhledu portrétovaných osob. Zaměřují se na jejich postoje, myšlenky, nálady, prchavé momenty. Jde tady více o hru přirozeného i umělého světla a stínů, atmosféru okamžiku, krátké setkání, kradmé pohledy, které mohou o fotografovaném člověku i dnešní době říct mnohem více. Vlastně tak nakonec nejde v první řadě o portrétované osobnosti, ale o autorský pohled na ně. A ten je u Michaela Kratochvíla natolik inspirativní, že se České centrum Praha rozhodlo k jeho fotografiím vrátit v novém výběru.

Michael Kratochvíl (nar. 1967) prožil několik let v zahraničí jako asistent ve fotoateliéru Ivana Němce nebo na cestách se svým otcem Antonínem Kratochvílem. Po návratu do České republiky se zabývá zejména reklamní, portrétní a reportážní fotografií.

 

 

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 22.1.2015
Do: 7.3.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala