Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2012 - 11.11.2012

DOPORUČUJEME / NORMÁLNÍ FESTIVAL

Sdružení Inventura již sedmým rokem organizuje řadu kreativních setkání mentálně handicapovaných s těmi bez zjevného handicapu. Nejen v Českém centru Praha!

NORMÁLNÍ FESTIVAL 2012 - Cestou umění

 7. - 11. listopadu 2012
 Letos už po sedmé, tentokrát s tématy Cestou umění a Punk´s not dead!

Normální festival věnujeme už posedmé životním příběhům a umělecké tvorbě lidí, kterým jdou některé věci pomaleji, trochu obtížněji se orientují v okolním světě a ve škole asi zrovna nevynikali. O to inspirativnější ale mohou být, protože, upřímně: koho baví šprti? Tak ještě jednou a nahlas: Punk´s not dead!

Sedmý ročník Normálního festivalu (7. – 11. listopadu 2012) je přehlídkou projektů několika evropských divadelních a tanečních skupin lidí s fyzickým, mentálním či kombinovaným hendikepem v rámci programu GUIA (Guide Us Into Arts – Cestou umění) propojenou s tradičními filmovými projekcemi a výstavou výtvarného umění. Akce probíhají v prostorách studia Alta, Hala 30 (U Výstaviště 21, Praha 7), kina Aero (Biskupcova 31, Praha 3), Českého Centra (Rytířská 31, Praha 1), divadla Alfréd ve dvoře (Františka Křížka 36, Praha 7) a Prager Kabarettu Divus (Bubenská 1, Praha 7).

V nové spodní galerii Českého centra Praha budou k vidění dva soubory umění mentálně handicapovaných autorů: BARVOLAM a 3X Z ADF. Tyto výstavy skvěle doplňují výstavu FRÉMOK v regulérní galerii Českého centra, která prezentuje výsledky spolupráce známých komiksových tvůrců s handicapovanými výtvarníky. 

Více o Normálním festivalu na http://www.normalfest.cz/domu.htm.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

Od: 7.11.2012
Do: 11.11.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala