Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

BARVOLAM

Ve spodním prostoru Českého centra vystaví sdružení Inventura díla českých i zahraničních handicapovaných umělců. Od 8. listopadu do 1. prosince.

TINA B. - ÚVODNÍ PERFORMANCE

Festival současného umění TINA B. v Českém centru představuje 8 ze svých výstav. 19. 10. zde budou přítomni kurátoři a odehraje se performance.

ARTISTS - MESSENGERS OF PEACE

Výstava uměleckých děl ze sbírky "Art for Peace" Eliho Fischera tematizuje touhu po míru a hodnotu usmíření.

MESSENGERS OF PEACE / PŘEDNÁŠKA PRO STUDENTY

Přednáška pro studenty k výstavě Messengers of Peace.

DOPORUČUJEME / NOVÝ ATELIÉR ŠÁRKY ŠIŠKOVÉ

Před několika lety pomohla Česká centra k úspěchu Šárky Šiškové na newyorské módní scéně. Teď Šárka otvírá nový ateliér v Praze. Běžte se podívat!

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / FRÉMOK

Další z řady pravidelných kreativních dílen bude na téma komiksu. K výstavě FRÉMOK / MATCH DE CATCH, která je k vidění v listopadu v Českém centru Praha.

ČEŠI V SARAJEVU - SARAJEVO V ČECHÁCH

Prezentace dvou knih, které reflektují vliv české menšiny v Sarajevu. Za podpory Velvyslanectví Bosny a Hercegoviny v ČR a Velvyslanectví ČR v Bosně a Hercegovině.

BIEGEL / BERLIN - ZMĚNA!

Doktor Biegel bohužel onemocněl, ale fandové architektury o nic nepřijdou. Přednášet bude místo něj Lukáš Beran na téma Věra Machoninová a Vladimír Machonin - 1960 - 1971.

KURÁTORSKÁ PROHLÍDKA K VÝSTAVĚ AD HOC!

Výstavou finského plakátu AD HOC! návštěvníky provede známý finský grafik a zároveň kurátor výstavy Pekka Loiri. Okomentuje na 80 vystavených uměleckých děl.

BESEDA S PŘEKLADATELI SEVERSKÉ DĚTSKÉ LITERATURY

Měli jste rádi Pipi Dlouhou Punčochu? Jestli ano, přijďte na besedu s překladateli skandinávské literatury pro děti, která se koná v rámci Dnů Severu.

ČESKÁ CENTRA A DESIGNBLOK 2012

V rámci Designbloku 2012 můžete v Českém centru Praha vidět výstavu finského plakátu AD HOC! a ve Šporkovském paláci výstavu FASHION ROAD.

TINA B. / 8 VÝSTAV

Festival současného umění TINA B. uvede v Českém centru Praha současné umělce z Polska, Koreje, Izraele i odjinud. Celkem 8 výstav na jednom místě!

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / AD HOC!

Inspirujte se barevnými plakáty během výtvarné dílny na téma grafický desing! K výstavám AD HOC a MYSTERY!

EUROPA

V prosinci ukončuje Kypr předsednictví Evropské unie. Jak vypadá současné kyperské umění si budete moci prohlédnout v Českém centru Praha od 7. 12. do 1. 2.

DOPORUČUJEME: MYSTERY / MEZINÁRODNÍ PŘEHLÍDKA GRAFICKÉHO PLAKÁTU

Součástí výstavy AD HOC! je také přehlídka studentského plakátu MYSTERY. Díla od autorů z pěti zemí budou k vidění v Maďarském institutu a v Galerii Altán Klamovka.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ MZV A KONCERT ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND

Zveme vás na den otevřených dveří Ministerstva zahraničních věcí ČR, který od 17:00 zakončí koncert ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND v zahradě Černínského paláce. VSTUP ZDARMA.

ČEŠI V REPUBLICE - ČEŠI V ZAHRANIČÍ / ODCIZENÍ NEBO SOUNÁLEŽITOST?

Diskuse představí tři rozdílné životní osudy Čechů, kteří vycestovali do zahraničí. Odešli z Čech, aby se po letech vrátili a česká společnost je přijala s rozpaky.

VEČER BRUNA SCHULZE V POLSKÉM INSTITUTU / DOPORUČUJEME!

Večer Bruna Schulze v Polském institutu včetně divadelního programu souboru TrAKTOR a české premiéry restaurovaného filmu W. J. Hase Sanatorium na věčnosti.

ALFRED SCHREYER Z DROHOBYČE V POLSKÉM INSTITUTU / DOPORUČUJEME!

Projekce dokumentárního snímku Alfred Schreyer z Drohobyče. Součástí výstavy KAFKA & SCHULZ / MISTŘI POHRANIČÍ, kterou můžete navštívit v Polském institutu v Praze.

PROMĚNY VIZUÁLNÍHO STYLU BIENÁLE BRNO / BESEDA S GRAFICKÝMI DESIGNÉRY

Debata s designéry, kteří v posledních letech utvářeli vizuální identitu mezinárodní soutěže grafického designu Bienále Brno, která se letos koná již po pětadvacáté.

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Naši partneři