Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

13 MĚSÍC / REQUIEM PRO BRUNA SCHULZE

Zveme vás do divadla v Celetné na představení inspirované literárním a výtvarným dílem polsko-židovského modernisty Bruna Schulze.

ARTVARK CLINIC / BOHEMIA JAZZ FEST

Přijďte se k nám podívat, jak funguje jazzový band a nahlédněte do zákulisí tvorby holandského Artvark Saxophone Quartetu.Součást jazzového festivalu BOHEMIA JAZZ FEST!

JUNIOR BRASS / BLACK BUŘIŇOS

Během sedmého večera z hudebního cyklu, který jsme připravili s Asociací trumpetistů České republiky, vystoupí dixieland BLACK BUŘIŇOS ze ZUŠ Týniště nad Orlicí.

NOC LITERATURY 2012 / SMÍCHOVSKÝ INDUSTRIÁL

Mezinárodní projekt Noc literatury letos zavítá na pražský Smíchov. Již 6. ročník literárního happeningu se uskuteční 16. května na 15 různých místech Prahy 5 – Smíchova.

BIENÁLE V KUFRU

Putovní výstava připravená Moravskou galerií v Brně a Českými centry připomíná význam a úspěchy padesátileté historie Mezinárodního bienále grafického designu v Brně.

AD HOC! / UMĚNÍ FINSKÉHO PLAKÁTU

Výstava současného plakátu od známých finských designérů. Připraveno ve spolupráci s Univerzitou Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

FRÉMOK: MATCH DE CATCH / VALONSKÝ KOMIKS V PRAZE

Netradiční výstava v rámci KomiksFEST!u 2012 představuje výsledky spolupráce profesionálních a handicapovaných valonských komiksových umělců.

SVĚT PODLE IONA B. / FILM S DISKUZÍ

Promítání filmu SVĚT PODLE IONA B. a diskuze s Michaelou Danelovou, která se v Bukurešti s umělcem Ionem Barladeanem několikrát setkala.

KAFKA & SCHULZ / MISTŘI POHRANIČÍ

Výstavní projekt věnovaný dvěma významným postavám literatury 20. století – Franzi Kafkovi a polskému spisovateli a výtvarníkovi Bruno Schulzovi.

III. BIENÁLE 2012 KAFKA – BORGES / ARGENTINSKÁ LITERATURA V ČECHÁCH

Bienále Kafka / Borges – Praha / Buenos Aires je cyklem pořadů, které si kladou za cíl představit na příkladu díla těchto dvou světoznámých spisovatelů argentinskou a českou kulturu.

JUNIOR BRASS / ŽESŤOVÝ SOUBOR A HORNOVÉ KVARTETO PRAŽSKÉ KONZERVATOŘE

Pátý večer z hudebního cyklu, který jsme připravili s Asociací trumpetistů České republiky. Zazní skladby G. F. Händela, Antonia Vivaldiho, W. Byrda, G. Rossiniho a dalších.

VEŘEJNÝ PROSTOR A 21. STOLETÍ / URBANACT / PŘEDNÁŠKA

Přednáška na téma Veřejný prostor a 21. století je součástí cyklu veřejných prezentací, které spolu se studentským workshopem a happeningem pořádá studentský projekt urbanACT.

NOVÉ SVĚTY NOVÝCH OBRAZŮ / POZNÁMKY K SOUČASNÉMU RUSKÉMU UMĚNÍ / PŘEDNÁŠKA

Autor nedávno vydané knihy Souostroví Rusko – Ikony postsovětské kultury Tomáš Glanc v naší galerii představí jevy a tendence příznačné pro nynější situaci v ruské kultuře.

DANA KYNDROVÁ / RUSOVÉ… JEJICH IKONY A TOUHY

Pohled na ruskou společnost skrze fotografie, které odhalují návrat jak k pravoslaví, mesianismu, adoraci staronových politických i duchovních ikon, tak k patosu a k alkoholismu.

JUNIOR BRASS / TIME FOR FIVE BRASS

České centrum Praha již počtvrté pořádá hudební večer z cyklu JUNIOR BRASS, který jsme pro vás připravili spolu s Asociací trumpetistů České republiky.

FIKIRTE ADDIS / MÓDNÍ PŘEHLÍDKA / DOPORUČUJEME

České centrum Praha je partnerem módní přehlídky etiopské návrhářky Fikirte Addis, která se koná u příležitosti Světového dne proti dětské práci.

JUNIOR BRASS / FIVE VOLUNTARY BRASS

Zveme vás na třetí večer z hudebního cyklu JUNIOR BRASS, který jsme pro vás připravili s Asociací trumpetistů České republiky. Vystoupí žesťové kvinteto FIVE VOLUNTARY BRASS.

LITERAToUR.CZ

Srdečně Vás zveme na literární večer pod taktovkou Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše, který odstartuje turné českých spisovatelů po Německu, Rakousku a Švýcarsku.

CENTIMETR ZA DEN / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy CENTIMETR ZA DEN s jednou z jejích autorek Lenou Knilli. VSTUP ZDARMA.

CENTIMETR ZA DEN / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy CENTIMETR ZA DEN s jednou z jejích autorek Janou Kasalovou. Na vaše otázky bude odpovídat i kurátorka výstavy Camille Hunt.

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Naši partneři