Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

BEZ VÝČITEK / PŘEDNÁŠKA

Přednášku autora knihy Ležáky PhDr. Vojtěcha Kyncla připravil Spolek akademiků Židů v rámci cyklu Výzvy židovské současnosti.

KŘEST KNIHY / VELVYSLANCI I BEZ DIPLOMATICKÉHO PASU

Zveme vás na křest knihy VELVYSLANCI I BEZ DIPLOMATICKÉHO PASU, kterou představí její autorka Linda Štucbartová.

CENTIMETR ZA DEN

Společná výstava autorek Leny Knilli a Jany Kasalové, která vznikla ve spolupráci s Českým centrem Vídeň, Rakouským kulturním fórem a velvyslanectvím Rakouska v ČR.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / CENTIMETR ZA DEN

Další ze série výtvarných dílen, které pro vás připravujeme ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy. Přijďte si otestovat svoje vlastní tvůrčí hranice.

NEBE, PEKLO, HRÁCH (VEGETÁLNÍ IMAGINACE)

Výstava NEBE, PEKLO, HRÁCH reflektuje tvorbu Francouze a českého rodáka Yana Zelenky, který si vydobyl svoje místo ve světě francouzského vizuálního umění.

NEBE, PEKLO, HRÁCH / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Zveme vás na komentovanou prohlídku výstavy NEBE, PEKLO, HRÁCH s jejím autorem - malířem Yanem Zelenkou, který od roku 1978 působí v Paříži.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / NEBE, PEKLO, HRÁCH

Inspirací pro další ze série výtvarných dílen pod vedením Lucie Haškovcové z Galerie hlavního města Prahy bude výstava NEBE, PEKLO, HRÁCH.

MIMO ŠKOLY / ZA ŠKOLOU / SOUČASNÉ RUSKÉ UMĚNÍ

Zveme vás na výstavu současného ruského umění, která reflektuje tvorbu pěti umělců - Vladislava Jefimova, Kirilla Alexandrova, Vladimira Kuprjanova, Nikity Alexejeva a Viktora Alimpijeva.

ION BÂRLĂDEANU / UMĚNÍ NAVZDORY VŠEMU

Výstava originálních koláží rumunského umělce Iona Bârlădeana, jehož díla byla vystavována v Paříži či Londýně společně s Andy Warholem a Marcelem Duchampem.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / ION BÂRLĂDEANU

Tentokrát se u nás můžete opravdu kreativně vyřádit! Naše pravidelná výtvarná dílna bude inspirována kolážemi originálního rumunského umělce Iona Bârlădeanu.

ŽIJEME LONDÝNEM & CZECH OPEN 2012

Projekty zaměřené na českou sportovní a kulturní účast v rámci LOH 2012 v Londýně. Výstava vznikla ve spolupráci s Českým centrem Londýn a Českým olympijským výborem.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / ŽIJEME LONDÝNEM!

Naše červnová výstavarná dílna je inspirovaná výstavou ŽIJEME LONDÝNEM & CZECH OPEN 2012.

JUNIOR BRASS / CENTRUM PLNÉ ŽESŤŮ

Druhý večer z nového hudebního cyklu JUNIOR BRASS, který jsme pro vás připravili s Asociací trumpetistů České republiky.

PSANÍ NOVOROČNÍCH PŘEDSEVZETÍ KAKIZOME

Oslavte první dny roku 2011 v Českém centru Praha! Ve středu 5. ledna budete mít možnost napsat si svoje vlastní tradiční japonské novoroční přání Kakizome.

JAK ČESKÁ REPUBLIKA POMÁHÁ BARMĚ? / DISKUSNÍ VEČER

Zveme vás na diskusní večer k Mezinárodnímu dni lidských práv. Foto: Burma Campaign UK

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / KALIGRAFIE

Inspirací pro další ze série výtvarných dílen pod vedením Lucie Haškovcové z Galerie hlavního města Prahy bude výstava SOUČASNÁ JAPONSKÁ KALIGRAFIE.

KALIGRAFICKÝ WORKSHOP PRO ZAČÁTEČNÍKY

Zajímá vás kaligrafie, ale ještě jste neměli možnost se s ní blíže seznámit? Zúčastněte se našeho workshopu, který je určen i pro naprosté začátečníky.

KALIGRAFICKÝ WORKSHOP PRO POKROČILÉ

Druhý kaligrafický workshop tentokrát ovšem pro zájemce, kteří již s kaligrafií mají alespoň malou zkušenost.

EVA HAUSEROVÁ: RYBÍ HRY / KŘEST KNIHY

Zveme vás na křest nové knihy Evy Hauserové Rybí hry. Ilustrační foto: Mirek Huptych

JUNIOR BRASS / JAK SE KDY V ČECHÁCH TROUBILO

Asociace trumpetistů České republiky, o.s. a České centrum Praha vás zvou na I. koncert nového cyklu JUNIOR BRASS s názvem JAK SE KDY V ČECHÁCH TROUBILO.

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Naši partneři