Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

DNY ČESKÉ A NĚMECKÉ KULTURY / TISKOVÁ KONFERENCE

Zveme vás na tiskovou konferenci Nadace Brücke/Most, která je jedním z pořadetelů 12. ročníku přehlídky Dny české a německé kultury.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / TINA B.

Další kreativní dílna v Českém centru Praha! Nechte se inspirovat Festivalem současného umění TINA B. Foto: Oldschool, Tomáš Mikule

RANKO RISOJEVIC / BOSENSKÝ KAT

Křest knihy jednoho z nejlepších spisovatelů Bosny a Hercegoviny Ranka Risojeviće Bosenský kat.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / TINA B. ON THE ROAD

Komentovaná prohlídka výstavy TINA B. ON THE ROAD, kterou nás provede jedna z kurátorek festivalu TINA B. Ola Grzonkowska.

MEZINÁRODNÍ DEN ANIMACE

Na přelomu října a listopadu si animátoři i festivaly animovaných filmů z celého světa připomínají výročí prvního předvedení praxinoskopu Emile Reynauda v roce 1882.

TINA B. ON THE ROAD

České centrum se letos zapojí do 5. ročníku festivalu TINA B, jehož tématem je SOLUTION AND EVOLUTION (Řešení a evoluce).

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

České centrum Praha se v pátek 24. září připojí k letošní oslavě Evropského dne jazyků.

ČESKÉ KOŘENY VE ŠVÉDSKU / FILM

Promítání dokumentárního filmu, který přibližuje život v této severské zemi pohledem několika českých rodin.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / EXPO 2010 I.

Přijďte se nechat inspirovat výstavou představující českou účast na Světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji a obrazy současné čínské umělkyně Xia Jing.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / EXPO 2010 II.

Druhá ze série kreativních dílen inspirovaných výstavou Česká republika na EXPO 2010, která proběhne v rámci Evropského dne jazyků.

LJUBA FUCHS A JEJÍ HOSTÉ / ČESKÁ REPUBLIKA NA EXPO NEJEN V ROCE 2010

Ljuba Fuchs povede debatu s teoretikem architektury Zdeňkem Lukešem a tvůrcem vizuálu české prezentace Alešem Najbrtem o letošním EXPO i o historii světových výstav.

ČESKÁ REPUBLIKA NA EXPO 2010

Výstava představující českou účast na Světové výstavě EXPO 2010 Šanghaj doplněná o obrazy současné čínské umělkyně Xia Jing.

DEN DĚTÍ / LEPORELOHRA

České centru Praha slaví Den dětí! Navštivte naši sváteční kreativní dílnu.

CESTY FRANZE K.

Zveme vás na přednášku publicistky Judity Matyášové, která nám představí ojedinělý projekt CESTY FRANZE K.

KREATIVNÍ PONDĚLKY S OSN I.

Úvodní ze série tří výtvarně–vzdělávacích dílen určených žákům základních škol. Připraveno ve spolupráci s organizacemi Celé Česko čte dětem, Orbis pictus a OSN.

KREATIVNÍ PONDĚLKY S OSN II.

Druhá ze série výtvarně–vzdělávacích dílen určených žákům základních škol. Připraveno ve spolupráci s organizacemi Celé Česko čte dětem, Orbis pictus a OSN.

KREATIVNÍ PONDĚLKY S OSN III.

Třetí ze série výtvarně–vzdělávacích dílen určených žákům základních škol. Připraveno ve spolupráci s organizacemi Celé Česko čte dětem, Orbis pictus a OSN.

PRAŽSKÁ MUZEJNÍ NOC 2010

České centrum Praha se i letos zúčastní Pražské muzejní noci.

LINES AND FRAMES

Zveme vás na výstavu LINES AND FRAMES, pod jejíž názvem se skrývají dvě samostatné výstavy umělců Federica Solmiho a Floriana Gronda.

ČESKÁ REPUBLIKA / SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST

Přijďte se podívat na novou prezentaci České republiky v zahraničí! Jednodenní výstavu v Českém centru Praha připravilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Česká centra.

12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Naši partneři