Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

MISTROVSKÁ DÍLA VLASTIMILA KOŠVANCE

České centrum Praha je jedno ze tří míst, kde se koná první pražská výstava protagonisty evropského malířství dvacátého století Vlastimila Košvance od jeho úmrtí v roce 1961.

CABANI / 20 LET PRÁCE PRO MFF KARLOVY VARY

Výstava Michala a Šimona Cabanových s podtitulem 20 let práce pro MFF Karlovy Vary u příležitosti 50. MFF Karlovy Vary a 13. ročníku Pražského Quadriennale.

FASHION TALK ROOM No. 16

V rámci pravidelných setkání FASHION TALK ROOM se v únoru můžete těšit na zajímavou diskusi o uplatnění 3D tisku v módě. Hosty budou Adam Jech, Denisa Nová a Helena Lukášová.

FASHION TALK ROOM No. 17

Tématem březnového setkání v rámci cyklu debat FASHION TALK ROOM bude marketing na sociálních sítích, o kterém budou hovořit Pavlína Loužeňská a Petra Balvínová.

PERUTĚ

Výstava k 70. výročí konce 2. světové války a 75. výročí vzniku československých perutí RAF představuje unikátní fotografie významného českého fotografa Ladislava Sitenského.

KREATON / SOUND CHAT II.

Druhé debatní setkání z cyklu KREATON / SOUND CHAT bude u příležitosti vyhlášení hudebních cen Apollo věnován tématu HUDEBNÍ CENY / HUDEBNÍ KRITIKA.

KREATON / SOUND CHAT III.

Tématem dalšího z debatních setkání z cyklu KREATON / SOUND CHAT bude VNÍMÁNÍ HUDBY A HUDEBNÍ VKUS

KREATON / SOUND CHAT I.

JAK VZNIKÁ HUDEBNÍ SCÉNA A KDO JI TVOŘÍ? JAK SE ORGANIZUJE HUDBA? Nejen hudebníci mají mnoho otázek... Průvodkyní bude Mary C (Radio Radio Wave, Kreaton).

FASHION TALK ROOM No. 15

V rámci cyklu debat FASHION TALK ROOM se tentokrát setkáme s Jaroslavem Novotným a Hanou Frišonsovou, kteří se podělí o zkušenosti při tvorbě vizuálního stylu módních značek.

SÁMSKÉ MÝTY A POVĚSTI

Přednáška Zdeňka Lyčky v rámci výstavy KEVISELIE / VZPOMÍNKY Z LAPONSKA

KEVISELIE / VZPOMÍNKY Z LAPONSKA

Ojedinělá výstava norského malíře, grafika a spisovatele Hanse Ragnara Mathisena, který se věnuje především soustavnému zachycování života a zvyklostí starodávného národa Sámů.

MICHAEL KRATOCHVÍL / PORTRÉT II

České centrum Praha se po čase vrací k loňské úspěšné výstavě černobílých fotografií Michaela Kratochvíla, který připravil novou kolekci svých portrétních snímků.

PROJEKCE FILMŮ / KAUZA UHERSKÉ HRADIŠTĚ A ZPRÁVA O KRÁLI ŠUMAVY

Projekce filmů režisérky Kristiny Vlachové, která letos převzala cenu Ministerstva kultury ČR za svoji celoživotní tvorbu, se koná u příležitosti oslav výročí 17. listopadu 1989.

PROJEKCE FILMŮ / DRAČÍ SETBA A VĚŽ SMRTI

Projekce filmů režisérky Kristiny Vlachové, která letos převzala cenu Ministerstva kultury ČR za svoji celoživotní tvorbu, se koná u příležitosti oslav výročí 17. listopadu 1989.

FASHION TALK ROOM No. 13

Jak se proměnila módní fotografie v posledních dvaceti letech a kam směřuje? Na to se budou snažit hledat odpověď fotograf Goran Tačevski a modelka Gréta Slezáková.

JIŘÍ VODIČKA VIOLINO SOLO / SLAVNOSTNÍ KŘEST CD

Přijměte srdečné pozvání na slavnostní křest CD JIŘÍ VODIČKA VIOLINO SOLO, které vydává firma Supraphon.

ARMÉNŠTÍ MALÍŘI V ČESKÉ REPUBLICE

Výstava děl arménských malířů působících v Praze. Připravilo Velvyslanectví Arménské republiky v České republice.

DEN POEZIE / PŘEDÁVÁNÍ STUDENTSKÝCH CEN

České centrum Praha opět nabídne svůj prostor pro vyhlášení básnické soutěže pražských gymnázií v rámci festivalu Den poezie.

TANEC S NEPŘÍTELEM

Přijďte se seznámit se zajímavou knihou TANEC S NEPŘÍTELEM, kterou osobně představí její autor - holandský spisovatel Paul Glaser. V nizozemštině, tlumočeno do češtiny.

ÚSPĚCHY ČESKÉ VĚDY A TECHNIKY

Premiérové uvedení tří nových výstav, které mají potenciál zaujmout českou i zahraniční veřejnost. Připraveno jako součást programu Týdne vědy a techniky.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Naši partneři