Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

CESTA ZA DATOVOU ČÁRU S KATKOU DEHNINGOVOU

Setkání s autorkou knihy Cesta za datovou čáru Katkou Dehningovou v rámci série akcí pořádaných ve spolupráci s Mezinárodním českým klubem.

FASHION TALK ROOM No.6

Tématem šestého setkání cyklu FASHION TALK ROOM budou módní trendy - jejich vznik a význam, otisk v průmyslu, obchodu i ve společnosti

ANTONÍN DVOŘÁK V KOMIKSOVÉM PŘÍBĚHU

Při příležitosti 110. výročí úmrtí A. Dvořáka připravila Česká centra nevšední komiksovou výstavu přibližující život a dílo tohoto slavného skladatele.

FOTOGRAFOVÉ VÁLKY

Unikátní výstava představuje tři z pěti velkých českých fotografů, vojáků rakousko-uherské armády, o jejichž kolekcích negativů a fotografií se nevědělo téměř 90 let.

VÝSTAVA ČESKÁ OSUDOVÁ DATA

Výstava představuje 60 fotografií dvaceti předních českých fotografů, kteří zachytili přelomové okamžiky českých novodobých dějin. Kurátorkou výstavy je Dany Kyndrová.

ZDÁLO SE TI O HORÁCH?

Výstava kurátorky Aleny Drahokoupilové představuje práce českých a německých umělců zabývajících se tématem hor.

O ARCHITEKTUŘE VÍC! No.2 / ARCHITEKTI V SOUTĚŽI

Zveme vás na druhou ze série přednášek, kterou připravujeme ve spolupráci s architektonickým časopisem ERA21. Podtitul diskuse je tentokrát Lesk a bída architektonických soutěží.

UKRAJINA OČIMA KARLA CUDLÍNA

Prezentace dokumentárních fotografií a debata reflektující aktuální mezinárodní události za osobní účasti autora Karla Cudlína.

DUHOVÝ MOST DO NEBE / POCTA ROMSKÉMU SPISOVATELI EMILU CINOVI

Vzpomínkový večer na jednoho z nejvýznamnějších romských spisovatelů Emila Cinu, který zemřel v říjnu loňského roku ve věku nedožitých 66 let. Přijďte společně s jeho přáteli...

LARS NORÉN: 70

Přehlídku Lars Norén: 70, připomínající jubileum švédského dramatika, zahájí promítání filmu Detaily v Českém centru Praha.

PREZENTACE VOZÍTKA ELBEE

Přijďte si prohlédnout jedinečný výrobek pocházející od českých konstruktérů a z české výroby - vozítko pro zdravotně postižené ELBEE.

ČESKÉ KOŘENY VE VÍDNI

Projekce třetího dokumentu z cyklu České kořeny. Součástí večera bude i zajímavá beseda s několika účastníky natáčení, které se tentokrát odehrálo ve Vídni.

Noc literatury 2014 v Praze

NOC LITERATURY PRAHA 3 - ŽIŽKOV 8. ročník ve středu 14. 5. 2014, 18.00 – 23.00

FASHION TALK ROOM No. 5

Páté setkání se zajímavými designéry v rámci pravidelných měsíčních diskusí a workshopů FASHION TALK ROOM.

PŘÁTELSTVÍ NAVZDORY HITLEROVI

O osudech židovských dětí, které utekly před Hitlerem a setkaly se po desítkách let bude vyprávět novinářka Judita Matyášová a její hosté.

FASHION TALK ROOM No. 4

Další setkání se zajímavými designéry v rámci pravidelných měsíčních diskusí a workshopů FASHION TALK ROOM.

SARAJEVO 1984

27.2. 2014 v 18 hodin v Českém centru Praha, Rytířská 31, Praha 1. Při příležitosti 30. výročí XIV. zimních olympijských her Vás srdečně zveme na vzpomínkový večer "Sarajevo...

STARTED 2014 / Residents of STARTPOINT

Výstava představující výsledky rezidenčního programu evropské ceny pro diplomanty uměleckých škol STARTPOINT, který hostí všechny oceněné umělce ročníku 2013.

SALON ČESKÉ SCÉNOGRAFIE

Pátá přehlídka současné české scénografie.

FASHION TALK ROOM No.3 - FASHION WEEK LONDÝN

Třetí panel v rámci pravidelných měsíčních diskusí a workshopů FASHION TALK ROOM.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Naši partneři