Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOC LITERATURY

15. května od 18.00 do 23.00 v Praze 7, na rozhraní Letné, Holešovic a Bubenče. A s novým grafickým stylem...

UKRAJINA NOW!

Společný projekt ČC Kyjev, Velvyslanectví ČR na Ukrajině a Shcherbenko Art Centre představí 10 umělců a 2 umělecké skupiny mladých ukrajinských umělců.

Z MÍSTA NA MÍSTO

Komponovaný projekt programu globálního rozvojového vzdělávání PRVák organizace ADRA se představí ve sklepních prostorách Českého centra Praha.

PHOTO ESPAŃA 2013

Prestižní španělský festival představí v Praze kolekci fotografií Yaakova Israela The Quest for the Man on the White Donkey.

MICHAEL KRATOCHVÍL / PORTRÉT

České centrum Praha představilo ve svých spodních prostorách soubor černobílých portrétních fotografií Michaela Kratochvíla.

ALŽÍRSKÉ UMĚNÍ MEZI TRADICÍ A MODERNITOU

K 50. výročí nezávislosti Alžírska a navázání česko-alžírských diplomatických styků pořádá České centrum Praha výstavu současného alžírského umění.

SOFIINA VOLBA PO ČESKU

Přednáška Judity Matyášové v rámci doprovodných akcí letošní Ceny Arnošta Lustiga, České centrum Praha 21. 3. 2013 v 18.00.

JUNIOR BRASS X.

Desátý večer z cyklu žesťové hudby JUNIOR BRASS, připravený ve spolupráci s Asociací trumpetistů České republiky.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / ARTISTS - MESSENGERS OF PEACE

Další z řady pravidelných kreativních dílen se váže k výstavě ARTISTS - MESSENGERS OF PEACE, která je v únoru k vidění v Českém centru Praha.

ŠUMNÉ STOPY V BOSNĚ A HERCEGOVINĚ

Setkání s Davidem Vávrou a Radovanem Lipusem u promítání seriálu Šumné stopy o českých architektech v Bosně a Hercegovině.

CZECH X-MAS

Studenti Arts Managementu z VŠE v našem luxusním suterénu pořádají pravé české Vánoce. Všichni jste zváni!

KULTURA + KREATIVNÍ PRŮMYSL / WORKSHOP

Workshop na téma "Soft Power na uměleckém trhu". Prezentace a diskuze s profesionály v oblasti umění a umělci. V rámci KULTURA +, konference sdružení kulturních institutů EUNIC.

HRAJEME SI S HUDBOU, HRAJEME SI SE ZVUKY...

Náměty pro netradiční múzické „rozcvičky“ pro hodiny hudební výchovy i oživení výuky budoucích hudebních profesionálů. Akce České hudební rady.

ČESKÉ STOPY V BOSNĚ A HERCEGOVINĚ/ ARCHITEKT KAREL PAŘÍK

Výstava o Karlu Paříkovi, českém architektovi, který na počátku 20. století významně ovlivnil tvář Sarajeva.

DEN POEZIE V ČESKÉM CENTRU PRAHA

V rámci festivalu DEN POEZIE bude v Českém centru Praha vyhlášen vítěz gymnaziálního poetického klání a svá díla budou číst básníci z Čech, Španělska a Sýrie.

DOPORUČUJEME / NORMÁLNÍ FESTIVAL

Sdružení Inventura již sedmým rokem organizuje řadu kreativních setkání mentálně handicapovaných s těmi bez zjevného handicapu. Nejen v Českém centru Praha!

FRÉMOK / KOMENTÁŘ KURÁTORKY A AUTORŮ K VÝSTAVĚ

Komentář kurátorky a tří z autorů k výstavě valonské komiksové tvorby profesionálních i handicapovaných umělců FRÉMOK: MATCH DE CATCH.

TINA B. / ZÁVĚREČNÁ PERFORMANCE

V rámci festivalu TINA B., jehož jedna sekce je k vidění POD PRAHOU (nový spodní prostor Českého centra), se 30. října odehraje akce Performing Art School: Lesson 1.

DOPORUČUJEME / KOMIKSFEST! 2012

V sobotu 27. 10. začíná mezinárodní multimediální festival KomiksFEST! 2012. České centrum Praha se do něj zapojilo výstavou FRÉMOK: MATCH DE CATCH.

Vše, co umím, je umění

Výstava představuje instalace, kresby, malby, video díla, fotografie, performance a dokumenty vytvořené současnými bulharskými umělci za posledních 20 let.

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Naši partneři