Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.4.2014 0:00 - 0:00

PŘÁTELSTVÍ NAVZDORY HITLEROVI

O osudech židovských dětí, které utekly před Hitlerem a setkaly se po desítkách let bude vyprávět novinářka Judita Matyášová a její hosté.

 

 

České centrum Praha

Rytířská 31

Praha 1

22. dubna 2014 v 18.00

 

 

Kniha novinářky Judity Matyášové líčí osudy 80 českých židovských dětí, které se na počátku války dostaly do Dánska a v roce 1943 uprchly do Švédska. Poté mezi sebou ztratily kontakt na 70 let. Judita Matyášová se rozhodla, že vyhledá tyto „děti“, dnes devadesátileté pamětníky a jejich příběhy. Kniha Přátelství navzdory Hitlerovi však není jen o konkrétních osudech, ale také o detektivním pátrání napříč celým světem a o tom, jak příběh pokračuje v rodinách pamětníků.

Hosty besedy budou Janet Seckel-Cerrotti a její dcera Rachael, které přijedou v polovině dubna z Ameriky. Vloni procestovaly Dánsko a Izrael, chtěly se podívat na místa, kde žila jejich maminka, Hanka Dubová z Kolína. Nyní přijedou do Čech, aby zahájily výstavu o „dětech“ v Kolíně. Navštíví také Prahu, kde Hanka žila před odjezdem do Dánska. Beseda je v češtině, tlumočena do angličtiny.


Na fotografii Janet Seckel-Cerrotti (vlevo) a její dcera Rachael pátraly vloni v Dánsku. Setkaly se také s čtyřiadevadesátiletou pěstounkou Hanky, Jensine Nygaard.

 

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

22.4.2014 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala