Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.6.2011 18:30 - 20:00

PŘESAHY / SETKÁNÍ S KURÁTORKOU A AUTORY VÝSTAVY

Neformální setkání s kurátorkou a autory, kteří se podílejí na výstavě Přesahy. Přijďte si s námi připít na úspěch výstavy a dozvědět se více o tomto unikátním projektu.

Výstava PŘESAHY ukazuje vliv mezioborového působení na výsledné dílo v tvorbě významných českých současných umělců. Přináší díla scénografických tvůrců pro prostor mimo divadlo a naopak díla tvůrců mimodivadelních pro scénografii. Teoretická rovina setkávání oborů a vzájemné využívání jejich principů je běžná. Tato výstava ukazuje naopak díla, kdy se autor v praxi pustil na pole pro něj neznámé, kdy dobrovolně opouští prostor svého oboru a zpracovává prostor oboru nového. Zastoupeny jsou obory architektura, fotografie, móda, hudba, sochařství, multimédia, komiks a divadlo.

Tvůrčí přesahy vnímám jako důležitou součást umělecké tvorby. Zkusit jinou disciplínu je výjimečná příležitost, ve které si může umělec ověřit své schopnosti. Je výzvou i inspirací. Překračovat sebe sama je nezbytné pro obohacení tvůrcova myšlení a osobnosti, pro vzájemnou výměnu energií, technologií a způsobu tvorby. Vydat se novým směrem také znamená příležitost k setkávání lidí, kteří by se jinak neměli šanci setkat“, říká kurátorka a organizátorka výstavy Lucie Loosová.

Na výstavě budou prezentována díla a přesahy následujících umělců: Erika Bornová, Šimon Caban, Daniel Fikejz, Iška Fišárková, Petr Jedinák, Martin Kermes, Petr Kolínský, Jan P. Muchow, Albert Pražák, Liběna Rochová, Simona Rybáková, Roman Sejkot, Vladimír Soukenka.

Partneři výstavy: Cafe Imperial, DITHERM, Divinis, Frigosped, Fuji, Jean la Taupe, Macroworld, Maxreal, Mibcon, Nikon, Philips, Porsche Hradec Králové, Saty

Mediální partneři: Stavební fórum, Tiscali

Ilustrační obrázek: Šimon Caban, foto z katalogu výstavy Přesahy

Místo konání:

Rytířská 31
110 00 Praha 1
Česká republika

Datum:

20.6.2011 18:30 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala